Recenze hotelu Nefertari Safaga, Hurghada Egypt

Tento hotel se nachází na pobřeží Rudého moře. A to v letovisku Safága, která leží asi padesát kilometrů od centrálního letiště v Hurghadě. Hotel je tří hvězdičkový a nabízí různé možnosti stravování a ubytování.


Hotel Nefertari – Safaga – Hurghada – Egypt

Do hotelu nás odvezl transfer, který byl přichystaný z hotelu. Bylo to příjemné svezení s klimatizací v horkém podnebí. Při příjezdu do hotelu nás čekalo překvapení. Místní číšníci nás přivítali šálkem vychlazeného čaje z ibišku.

TIP: Recenze nejlepších hotelů v Egyptě – Top 10.

Recepce v hotelu považována za nejhezčí místo v hotelu. Je velice zdobné, voňavé a plné příjemné hudby. Okolo pobíhají pracovníci hotelu, kteří jsou ochotni vám pomoci, jak nejlépe umí. Je to taková oáza klidu v egyptském podnebí.

nefertari hotel egypt

Ubytování

Ubytování bylo velice komfortní. Lidé byli ubytováni v samotném hlavním křídle nebo v bungalovech. My měli vlastní bungalov. Každý bungalov disponuje vlastní koupelnou a záchodem, miniledničkou, televizí, sejfem, telefonem a klimatizací, která je v ceně hotelu. Jelikož bungalovy na sobě nejsou navázány, můžete mít klidně hlasité sousedy a neuslyšíte téměř nic.

Stravování

Restaurace byla vybavená v maorském stylu. Všude bylo čisto a usměvaví číšníci, kteří byli ochotní nám připravit na míru dělanou amoletu nebo cokoli jiného, co měl klient na srdci. Stoly byly z mosazi a prostřeny čistými ubrusy. Pokud se člověk vydá do Egypta, měl by mít na paměti, že je daleko důležitější pitný režim, než jídelní. V této destinaci teploty dosahují vysokých stupňů. Proto je zde na místě zakoupit si all inclusive, ve kterém máte neomezené množství pití a samozřejmě i jídla. Je ale také důležité si dávat pozor na tzv. faraonův hněv. Je to odrůda nepříjemného průjmu, který může náchylnější člověk získat z místní vody. Je tedy doporučeno si ovoce a zeleninu oplachovat v balené vodě.

Pláž a okolí

Co se týká pláže, tak ta nebyla tolik důležitá. Byla poměrně dost kamenitá, ale do této části Egypta se nejezdí za ležením na pláži. Moře totiž nabízí nepřeberné množství krásných korálů a druhů ryb, které nikde jinde nenajdete. Do moře sahá poměrně dlouhé molo, které je zakončené trochu kluzkými schody. Ale poté už se nabízí ten nejvíce fascinující pohled na mořské dno. Tento druh turismu s sebou ale také bohužel nese zkázu. Lidé si neváží toho, co vidí a po korálech šlapou. Ty poté zkamení a odumřou. Korály jsou však také důležité pro místní ryby. Slouží jako ochrana proti predátorům nebo potrava. Pokud tedy zaniknou korály, zmizí i krásné ryby.

Závěrem bych chtěla dodat, že hotel nabízel i kadeřnický salon, tetovací salon nebo masážní studio a fitness. Venku potom stály velké šachy a další hry pro malé i dospělé. I v tomto hotelu byl přítomný delegát, který nás lákal na mnohé fakultativní výlety. My jim podlehly a stály opravdu za to.
Hotel byl čistý, stále se něco poupravovalo, místní pracovníci byli sdílní a i přes určitou jazykovou bariéru se nám snažili vyjít vstříc. Přístup těchto lidí mě natolik ohromil, že jsem se do toho samého hotelu vydala znovu.

zájezdy

Přečtěte si další recenze (hodnocení) hotelu Nefertari na webu Invia.cz, kde můžete zároveň i koupit zájezd >>

egypt mušle

Tento hotel najdete i pod dalšími názvy

Hotel Nefertari Beach Resort

Egypt Hurgada Hotel Nefertari

Hotel Nefertary

Další hotely v Egyptě

Hotel Shams (Schams) Safaga

Imperial Amt

Hotel Amwaj

Hotel Magic

Hotel Magik Life Kalavy (club magic life kalawy)

Lotos Boy Safaga

Hotel Bay

Hotely Arabia Azur

Hotel Calavi

Informace pro turisty

Aktuální předpověď počasí

Mapa Egypta – Safaga

Ještě si přečtěte

Napsat komentář