Recenze hotelu Summertime v Sidari na řeckém Korfu


Kdo se chystáte do Řecka na Korfu na dovolenou a nevíte, zda vybrat právě tento hotel, tato recenze vám výběr usnadní.

Summertime hotel v Sidari – recenze od A do Z

Summertime hotel Sidari Korfu Řecko

Jak už jsem psal v článku o první dovolené na tomto řeckém ostrově, vybrat dovolenou v sezoně, pokud se musíte vejít do termínu, není nic jednoduchého. Měli jsme jasno, že chceme na Korfu. Chtěli jsme ale na druhou stranu ostrova – na sever, protože na jihu už jsme byli v roce 2012 v hotelu Golden Sands v letovisku Agios  Georgios.

Tentokrát jsme na webu Dovolena.cz zakoupili last minute zájezd do letoviska Sidari a hotelu Summer time, který pořádala cestovní kancelář Blue Style.

Ten se skládá z několika menších budov, z nichž některé jsou vzdáleny i 500m od hlavní budovy, kde je recepce, restaurace a bazény.

Summertime hotel Sidari - Korfu Řecko 2

Dejte si pozor, abyste nebyli ubytování daleko od hotelu v budově Anex / Anex4 (k hotelu patří i Vila Spiridoula), což se málem stalo i nám, jak popisuje tento článek, protože ušetřit jeden dva tisíce a pak denně chodit několikrát na jídlo, kor v případě all inclusive, není zrovna super volba.

Přečtěte si další hodnocení klientů Ck Invie. Recenze najdete na Invia.cz

Youtube video

Aparthotel Club Summertime najdete v Sidari hned u hlavní silnice, kde vás vysadí autobus jedoucí od letiště. Vchod k recepci je trošku skryt, ale stačí projít uličkou, kde budete mít vlevo bazén a hned za ním je vlevo recepce, za níž je i jídelna / restaurace.

Na recepci se střídala Češka, Slovenka a řecká recepční, sice jsem se těšil, že si „pokecám“ trošku anglicky, ale další čeští turisté v hotelu asi byli rádi, že se nemusí téměř vůbec snažit mluvit cizí řečí.

Tento hotel najdete i pod názvy summertime appartments sidari, cofra hotel summertime apartment  / apartmens / apartmrnts, greece sidar summertime, appartments sidary,

Ubytování

Co dodat, už jsme bydleli v Řecku v lepších hotelech. Vybavení hotelu Summertime village apartments je opravdu dobové, trošku mi to připomíná vybavení hotelů v Čr z dob socialismu. Hnědé dřevěné skříně, poličky, zrcadla. Manželská postel byla ok, synek spal na rozkládacím gauči a dcera na klasické posteli, takže spaní jakžtakž ok.

Summertime hotel Sidari - Korfu Řecko 24

Koupelna by chtěla rozhodně předělat, wc odděluje od sprchového koutu pouze závěs, který ale není dost dlouhý a tak to všude teče a budete často vytírat. Sprcha, kterou jsem prostě musel vyfotit, ta pamatuje opravdu hodně turistů. 

Internet

Přestože píšou, že wifi zdarma je pouze na recepci, my byli ubytováni v budově G, která je od recepce vzdálena cca 50 metrů, wifina zde jede bez problémů. Na recepci a u bazénu se připojíte na síť summer1, v pokoji na summer, heslo je stejné u obou a to summer476.

Protože jsem si nedávno stáhnul aplikaci WiFi Map – Passwords, nebylo nutné heslo na wifi zjišťovat, protože jsem se ho dozvěděl právě odtud. Jsou tam hesla na veřejně dostupná místa po celém světě (hlavně hotely a restaurace), takže kdo hodně cestujete a potřebujete být online, rozhodně doporučuji.

Restaurace a kvalita jídla

Skromné a malý výběr všeho, to přesně popisují tato slova. K snídani sklenička na džus velikosti „na panáka“, jinak klasika toustový chleba, šunka, sýr, musli, džem, broskve, kafe, čaj, mléko, lupínky, nugeta, sušenky.

Oběd výběr jídla z několika druhů, snad se nebude opakovat dokola.

Odpoledne svačinka ve formě zákusků, zmrzlina, kafe, limonády a pivo zdarma (máte-li all incl.) Od 16 do 18h se v první polovině týdne podával gyros, ale pak toto zrušili a už nebude, tak nevím.

Problém jídelny ale vidím v tom, že hotel má velký počet hostů, ale málo míst k sezení, takže doporučuji přijít brzy, jinak si sice jídlo naberete, ale budete čekat, až se uvolní stůl.

Asi platilo kvantita, ne kvalita, hlavně když majitel hotelu vydělá.

Večeře měla být až v 19h, ale potom, co jsem přišel na plánovanou schůzku s delegátem Blue Style, který ale ani za hodinu nedorazil, již byla polovina obyvatel zdejších hotelů už u stolů a skoro měli dojedeno.

Výběr u večeře byl menší než u oběda, dva druhy masa, hranolky, těstoviny, zelenina, meloun, broskve a zákusky. Dobrá byla polévka.

Časy, kdy doporučuji chodit na jídlo, i když na tabuli je psáno něco jiného

Snídaně 8-10h (ráno v 8 jsme to málokdy stíhali, ale v půl 9 ještě byly stoly volné)

Oběd 12:30-14h (u oběda už bylo po půl 1 celkem plno)

Večeře 19-21h (oficiálně od 7, ale otevírali už v půl 7 a kdo přišel v 7, už si nesednul)

Animační programy pro děti o dospělé

CK Pantour, jejíž klienti mají v tomto hotelu největší zastoupení, zde nabízí animační programy, které vám zpříjemní a oživí zdejší pobyt. Ať už se jedná o aqua aerobic v bazénu, programy pro děti jako míčové hry nebo hry deskové, ale také je zde možnost chodit na jógu.

Summertime hotel Sidari - Korfu Řecko 4

Samozřejmě i klienti jiných cestovek, např. BlueStyle, se těchto akcí mohou zúčastnit.

Co nám zde vadilo

  • Přestože je to hotel docela na klidném místě a jak po celý den tak i v noci je zde klid, až na každonoční štěkání záhadného psa, který přestal štěkat někdy k ránu. A opravdu to nebyl sen, slyšela to i manželka :)
  • Již jednou jsem to zmiňoval, ale pokud přijdete na oběd či večeři později než půl hodiny po „otvíračce“, pak je problém si sednout v jídelně a budete nuceni jíst u bazénu, kde ale také stoly jsou.
  • S předchozím bodem úzce souvisí další věc a to je oblečení k jídlu. Také jsme zde nechodili v obleku, ale suché a čisté kraťasy a tričko bylo základ. I když je zde na dveřích psáno že v plavkách se na jídlo chodit nemá, mnozí si to vyložili po svém a někdo chodil i jen v plavkách, mnohdy mokrých a to pouze v nich, chlavně muži nějaké triko neřešili. Nevím, ale o kultuře stolování mám jiné představy.
  • Ručníky v 8 ráno u bazénu. Přestože mnozí ještě ani nebyli na snídani, už měli na lehátku svůj ručník, aby měli jisté to nejlepší místo. Není to ale jen český zvyk, i anglická rodinka toto praktikovala denně na to samé místo. Vy pak přijdete po snídani v půl 10 a nemáte si kam s dětmi sednou/lehnout

Jinak se nám celkově hotel líbil a kdo máte volný srpen (září, říjen), určitě bych pobyt a dovolenou zde doporučil. Podívejte se, jaké jsou ceny od cestovek, které do tohoto hotelu nabízí zájezdy – převážně all inclusive.

zájezdy

Další oblíbené hotely v Sidari

Hotel Mimosa (Mimoza)

Hotel Aphrodite

Sidari Water park hotel

Beach hotel

Hotel Marias Beach

Polyxenia hotel

Hotel Angelina

Cyprotel Panorama hotel Sidari vilage

Hotel Heaven

Hotel Eleni

Alkyon hotel Sidari

Středisko Sidari

Kdo jste ještě nečetl, pak si rozhodně nenechte ujít článek o letovisku Sidari popisujicí celou oblast a tipy, kam se určitě vypravit. Můj tip je krásná písečná pláž Apotripiti.

Čtěte také jak si půjčit auto na Korfu.

Tato destinace leží na mapě na severu Korfu.

Pokud byste také chtěli vyjádřit své názory na tento hotel, můžete tak učinit v diskusi – komentářích pod článkem. Reference se určitě dalším turistům, kteří se sem chystají na dovolenou, budou jistě hodit.

Další recenze hotelu na Korfu:

2 komentáře u „Recenze hotelu Summertime v Sidari na řeckém Korfu“

  1. V tomto hotelu jsem byl před 5 lety, vidím, že vypadá stále stejně, ale strava nám s manželkou chutnala a nemůžeme si stěžovat.

  2. my se vrátili 10.8.2016, dovolená byla v pohodě, ale v Řecku jsem zažila již lepší ubytování a stravu …

Napsat komentář