Recenze ubytování: Chalupa Na Toulavě

Toulava je turistická oblast v Jižních Čechách, sahá od Sedlčanska po Soběslavsko, od Mladé Vožice po Bechyni. Spojuje přírodní krásy, turistické zajímavosti i dovednosti drobných řemeslníků a výtvarníků.


Svým návštěvníkům nabízí spoustu žážitků a ještě je zpříjemňuje mnoha bonusy a slevami, které uplatníte pomocí karty Toulavky. Tuto kartu získáte na vybraných místech v celé oblasti (vratná kauce 100 Kč) a můžete ji po použití zase vrátit (bude vrácena i kauce). Slouží také jako skipas do lyžařského areálu Monínec. Poznáte s ní rukodělné výrobky starých řemesel, můžete si koupit domácí potraviny, zajít do hospůdky nebo se také ubytovat.

Chalupa k pronájmu

Jednou možností ubytování je Chalupa Na Toulavě.

Chalupa Na Toulavě

Chalupu Na Toulavě najdete v jihočeské vesnici Líšnice, patřící k obci Sepekov 4 km od Milevska.

Ačkoli chalupa stojí téměř na návsi, je tu ticho a klid. Na druhou stranu má výhodnou polohu pro milovníky piva – od místní hospody je vzdálena přibližně 30 metrů. Pro skupiny od 5 lidí je možné dohodnout stravování. A vaří se tam opravdu dobře!

Chalupa Na Toulavě nabízí pohodlné ubytování pro rodiny nebo menší skupiny přátel.

Je možné uložit až 10 lidí ve čtyřech ložnicích a obývacím pokoji, ale je tu jeden malý problém: K dispozici je pouze jedna koupelna s WC, takže je lepší ubytovat 5-7 osob. Je to přes sto let stará chalupa a majitelka se snaží zachovat ráz venkovské chalupy. Nenajdete tu žádné repliky nebo napodobeniny, budete spát ve fortelných dřevěných postelích a jíst u masivního dřevěného stolu. Vařit můžete v kuchyňce s indukčním dvojvařičem, samozřejmostí je lednička a mikrovlnná trouba. V koupelně s vanou je pračka. Parkuje se před domem nebo na zahradě, WIFI je v celém domě. Kola si můžete uložit v prostorné vstupní hale, po domluvě je možno vzít sebou psa, na zahradě je výběh s psí boudou.

rezervujte ubytování

Když je teplo, můžete sedět venku, kde je k dispozici kryté sezení s přenosným grilem, děti mohou skotačit na trávníku, pro mrňata lze nafouknout bazének a naplnit jej vodou ze studny. V okolí je dost příležitosí ke koupání. Můžete zajet na Orlickou přehradu (asi 15 km), kde se dá i rybařit, navštívit obec (městys) Sepekov nebo si udělat výlet do Písku či Tábora, kde jsou bazény a navíc spousta dalších zajímavostí. Kousek od Líšnice je lesní koupaliště Pytlák, malý bazén je i v Milevsku a za Milevskem je pěkný kemp s rybníkem Vášův mlýn. Za zmínku ještě stojí zážitkový park Zeměráj Kovářov, kde si užijí hlavně děti, ale zeměráj v Kovářově je zajímavý i pro dospělé. V Líšnici je autobusová i vlaková zastávka a malý obchod se základními potravinami, pro větší nákup je třeba navštívit město Milevsko, kde najdete také ubytování.

V chalupě Na Toulavě v obci Líšnice u Sepekova strávíte pohodovou dovolenou jako u babičky.

Napsat komentář