Recenze ubytování U Holáňů na Prženských pasekách


Kdo hledáte ubytování v Beskydech, můžete vyrazit na Prženské paseky, kde je hostinec U Holáňů a naproti němu penzion. Strávili jsme tady týden a zde je recenze.

Kudy autem

Opět zopakuji to, že čím je obvykle horší cesta, tím lepší pak to místo je. Zde to platí na 100%. Můžete sem dojet buď z obce Pržno, pokud pojedete od Vsetína, nebo z druhé strany z obce Mikulůvka, tudy pojede každý ze směru od Valašského Meziříčí.

Prženské paseky

Zdejší příroda je parádní, stačí se podívat na fotky a musíte mi to také potvrdit. Ráno vstanete a místo klasického „kohouta“ uslyšíte „krávu“ :) Výhled nemá chybu do všech stran, hlavně když sem budete přijíždět.

Prženské paseky

Krávy na Prženských pasekách

Recenze ubytování U Holáňů

Už jsme byli na rodinných dovolených ubytováni v mnoha českých apartmánech, hotelech i penzionech, takže máme s čím srovnávat. Mám rád moderní technologie a jednoduchost „procesu“, takže na Bookingu vyberu termín, místo a parametry = nekuřácký pokoj, ideálně apartmán se 2 pokoji s vlastní koupelnou, Wi-fi zdarma, zaplatím online a jedeme klidně druhý den :)

Zde bylo psáno sdílená koupelna, tak jsem si dělal z rodiny srandu, že bude na chodbě, no nebyl jsem daleko od pravdy.

Před odjezdem jsem do ubytování zavolal a šéfík povídá, až přijedeme, ať si pro klíče přijdeme naproti do hospody.

Ubytování a hospoda U Holáňů

Přijeli jsme po skoro „celodenní jízdě“, máme to z domova téměř 500km, v neděli odpoledne. U hospody bylo narváno jak venku, tak i vevnitř, na zahrádce „u rozhledny“ také zcela zaplněno.

Říkám servírce, že jsme se přijeli ubytovat, a nebudu lhát, že to trvalo snad 20 minut, než jsme dostali klíče od pokoje.

Recenze často popisují pokoje pro 2-3 osoby, ale nikdo nepopíše pokoje rodinné, které jsou zde 2.

Rodinné pokoje U Holáňů

V prvním patře, které není nijak odděleno od přízemí, je „jídelna“, lednička i koupelna opravdu na chodbě, na pokoji jsou pouze postele. Chyběla i rychlovarná konvice, která měla být součástí ubikace.

Naopak v přízemí je jak jedna lednice na pokoji, tak i v kuchyni, vedle které je koupelna. Zde to lze zamknout, ale až po vyžádání, aby nám šéfík dal klíč, jelikož nahoře jsme odmítli „bydlet“. Do té doby tady asi nikdo tento požadavek neměl, my bydlíme v Ústí n.L., tady se musí zamykat vše a všude :) :(

Součástí pokoje je TV, wi-fi jela slušně.

V kuchyni bylo vše pro vaření, rychlovarn. konvice nechyběla, stejně tak i skleničky, hrnečky, talířky, takže z této strany to bylo ok.

Koupelna už byla horší. Ručníky měly velikost cca 80x40cm, s nadsázkou bych řekl, že jsem si utřel záda po sprše a musel jsem si vzít svůj z domova :)

Na WC bylo „pohyblivé“ prkénko, pokaždé, když si na něj člověk sedl, bylo na jiném místě.

Sprcha byla skoro na heslo, voda tekla pokaždé jinak, nikdy ale ne plynulým proudem o stejné teplotě. Co mě ale vadilo nejvíc, tak to byl zápach vody z vodovodu. Když si čistíte zuby a vypláchnete si ústa, skoro bylo potřeba pak použít vlastní vodu, tu vám doporučuji si koupit v několika lahvích – baleních.

Nákupní možnosti jsou v okolí nejblíže 3km.

Venku před „pokojem“ je houpačka, takže pro menší děti zábava, zahrada je travnatá, takže také v pořádku.

U Holáňů - Prženské paseky

Problém nastal, když přijeli noví nájemníci a díky absenci dveří bylo vše slyšet, jelikož večeřeli do noci a snídali v 7 s mobilem nahlas, to vyřešeno není. V parametrech Booking je informace o odhlučnění pokojů, nevím, kdo to tam přidal, ale rozhodně to není pravda, slyšet je všechno, nejvíc dupání „sousedů“ a malých dětí.

Hodnocení + cena

Rozhodně bych tomuto ubytování nedal 9/10 jako ukazují recenze na Booking.com, za mě po osobní zkušenosti maximálně 7/10 a to ještě to „vytáhne“ ta lokalita.

Byli jsme zde od neděle do soboty, cena byla za 6 nocí 21 000kč, což rozhodně ale neodpovídá tomu, co tu na vás čeká. Zaplatil bych tak 15t max.

Ale protože jsme zde vždy jen na „noc“ a jezdíme po výletech, dalo se to „přežít“.

Dodatek na závěr. Po návratu z dovolené jsme zjistili, že dcera tam chytila vši, tak si udělejte obrázek sami, jestli se na toto místo vydat a věřit tomu téměř velmi nadprůměrnému hodnocení od dalších hostů…

Tipy na výlety v Beskydech: