Řecko Korfu a letovisko Agios Georgios na jihu ostrova


Vlny v moři velké, nekoupali jsme se (rozuměj po 30 na sluníčku). Snídaně opět výborná, jogurtu bylo tentokrát dost. Od noci až do oběda pršelo, takže jsme byli na pokoji a já byl hoďku na infoschůzce s naší delegátkou. Vyprávěla dobré informace o ostrově, ale hlavně nám přivezla řecký „Mucosolvan“ na kašel.

Letovisko Agios Georgios Řecko Korfu

Úterý 5.6.

Dnes jsme poobědvali sandwich a odpo prošli zase část letoviska, kde jsme ještě nebyli a pak po zakoupení pár pohledů a dobrot a nanuků vyrazili na pláž, kde se děti vydováděly a my se vyvalovali na lehátkách :)

Lehátka na pláži - Letovisko Agios Georgios Řecko Korfu

Před večeří jsme se jako vždy vykoupali a klasicky šli na místní houpačky – kolotoč a pak na véču.

Tentokrát nebyla tak sytá jako včera – salát, polévka ala rajská a kuře s bramborem plus meloun bylo jídlo tak akorát. Děti si daly colu a fantu a my s Hančou zdejší řecké vínko Retsina – dobré. Na zítra máme v plánu půjčení čtyřkolky a zamluvení auta na čtvrtek, abychom se pořádně projeli.

Středa 6.6.

Snídaně opět za 1, ale přijeli noví hosté a tak už je tu celkem plno. Dopoledne jsme šli zjistit kolik stojí půjčení auta na den – Chevrolet Matiz za 35€ plus benzín, tak jsem ho na čtvrtek zamluvil. A když už jsem byl v tom mluvení, šel jsem si zamluvit čtyřkolku – 25€ den plus benzín 5€, ale ujeli jsme na to asi 40km a stále byly v nádrži 2 čárky. Střídavě jsem vozil Veru a Péťu, projeli jsme celé okolí a pělně se vyblbli.

Čtyřkolka z půjčovny - Agios Georgios Řecko Korfu

Žena jezdit nechtěla, ač to byl automat :). Odpoledne ještě byli na vzdálenější pláži, kde nasbírali pár kamínků z pláže na doma a pro rodiče.

Čtěte také: Poznatky z dovolené v Řecku na Korfu.

Kamínky Řecko Korfu

Zítra cestujeme autem po okolí blízkém i vzdáleném…