Řecko Korfu – poznatky z dovolené

Lidé jsou zde milí, přátelští. Člověk bydlící vedle hotelu vás ráno vidí na balkoně a popřeje hezký den, to je milé.


Slunečník na pláži - Řecko Korfu

Většina lidí v Řecku na Korfu jezdí na skůtrech, bez helmy, auta mají malá, omlácená a předjíždění přes 2 plné čáry není žádný problém.

Silnice - Řecko Korfu

Auta mají malá, Matiz, Fiaty, ale i dost Fabií., Peugeotů, když se zadaří, jede i Opel Insignia nebo VW.

My jsme se po ostrově projeli v modelu Kia Picanto.

Kdo bude bydlet v konkrétním hotelu, ten se může svézt i stylovým autobusem.

Autobus - Řecko Korfu

Poznatek:

Zaměstnanci Čd asi mají malé platy a stačí jim bazén a moře a nemají zájem vidět kus země, kde jsou na dovolené. Na výlet jsme se přihlásili jen 2 a ohledně půjčení auta jsme se také ptali jen 2 a se ještě pán ptal, jestli ta 1.6 je diesel :) V nabídce jsou jen malá auta, Hyundai i10, Matiz, Fiesta – 50€ – den a pak dražší Mercedes atd. nad 150€-den.

Doplnění: Tak nelze paušalizovat, i u jiných cestovek jsou lenoši kterým stačí se týden vyvalit u bazénu a často ani k moři nedošli.

Nad hotelem každou chvíli létá letadlo, rachot dobrý, ale zvyknout se dá.

Golden Sands hotel - Řecko Korfu

Výhled z terasy hotelu Golden Sands nemá chybu, jako letní sídlo bych si to dovedl představit. Až budu mít internetovou firmu, vím, kam se přestěhovat – Toto jsem psal v roce 2012, nyní v roce 2019 jsem už 5 rok na volné noze, tak makáme…. :) 

Polopenze – snídaně kontinentální, jídla hafo a přidat si 5x no problem. K večeři se paradoxně nepodává pití, ani voda, je nutné si nápoje zaplatit sám – cca 8-10€ / rodina. Lahev 1,5L vody cca 1-2€. Pivo good, víno ok, cola standart :)

Půjčení čtyřkolky nemá chybu, i s dětmi se dá pěkně vyblbnout.

Napsat komentář