Řecko Rhodos a recenze studia Anastasia


Rád bych se s vámi tímto článkem podělil o dojmy z loňské dovolené. Při výběru destinace jsme s rodinou museli hodně klást důraz na současnou politickou situaci ve světě, jelikož není všude bezpečno. Nakonec došlo k rozhodnutí objednat pobyt na řeckém ostrově Rhodos, jenž leží nedaleko pobřeží Turecka.

Řecko mám konkrétně velmi v oblibě, protože v sobě skýtá dalekou historii a s tou spojené velké množství kulturních památek.

Oddych v řeckých končinách

K ubytování jsme konkrétně vybrali studia Anastasia, nacházející se v menší zátoce zvané Stegna, lokalizovanou na jihovýchodní části ostrova. Našim cílem bylo převážně relaxovat, tím pádem zacílit do méně frekventované oblasti. Samotný let trval z Brna přibližně 2,5 hodiny. Při následném příjezdu všechny učarovala nádherná scenérie hor, moře i přírody, zalité slunečním svitem. Do střediska je nutné sjet po klikaté silnici, ze strmého kopce. Podél pobřeží vede jedna hlavní cesta. Konečně jsme dorazili a objekt k ubytování působí z venku velice dobrým dojmem.

Studia Anastasia Rhodos

Hned se nám dostalo vřelého uvítání od správce nemovitosti, který náš posléze provedl apartmány v přízemí, s přímým vstupem na terasu. Byly to dvoulůžkové pokoje, včetně sociálního zařízení. Místnosti působí čistě a svěží, plné světla, s kapkou řecké malebnosti. Atmosféru podtrhují hezké obrazy, rozvěšené po zdech. Dále zde nalezneme pár skříní a komod, určených pro úschovu osobních věcí. K dispozici máme i kuchyňský kout, vhodný k přípravě jednoduchých pokrmů, jelikož není v pobytu zahrnuta žádná strava.

Řecko Rhodos studia Anastasia 3

Není problém připojit se zdarma k internetu, prostřednictvím Wi-Fi. Samozřejmostí je také klimatizace, za menší každodenní příplatek. Po domluvě může domácí zapojit televizi. V koupelně se nachází sprcha, záchod a umyvadlo. Každé ráno navíc funguje pokojová služba, takže je vidět, že majitelům na čistotě opravdu záleží.

Studia stojí zhruba 15 metrů od málo využívané silnice, za kterou hned spatříme písečnou pláž. Samotní provozovatelé nabízí k pronájmu lehátka i slunečník. Přístup do moře je naprosto v pořádku a není jakkoliv komplikovaný či omezen.

Řecko Rhodos studia Anastasia 1

Večery lze trávit procházkami po zátoce nebo například zajít na něco dobrého k snědku, do jedné z místních restaurací. Taktéž zde najdeme nespočet malých obchodů s potravinami. Obyvatelé Stegny jsou až abnormálně milí, příjemní a ochotní.

Dovolená byla naprosto bezproblémová. Hodnotím ji pouze pozitivně. Pokud máte rádi klid, společně s tradiční atmosférou Řecka, pak tuto lokalitu mohu společně se zmiňovaným ubytováním jen doporučit. Určitě bych jel znovu.

Koupit zájezd od 9450kč >>

Řecko Rhodos studia Anastasia 2

ODKAZY:

Rhodos last minute zájezdy a dovolená

Rhodos ubytování

Hotel Delfinia Rhodos – recenze

Wikipedia – památky, turistické cíle atd.

Řecký ostrov Rhodos – mapa