Regensburg – Řezno. Památky i zábava kolem Dunaje


Bavorský Regensburg (Česky Řezno) je město, které vás nezklame v žádném ročním období. Ať už jedete za nákupy, zábavou nebo památkami, vždy budete spokojeni. Vzhledem k jeho poloze v blízkosti českých hranic se dá výlet do tohoto města na Dunaji zvládnout za jeden den.

Pokud však chcete pocítit jeho opravdovou atmosféru, nebo bydlíte daleko od hranic s Německem, zůstaňte ve městě celý víkend.

Historické centrum města Regensburg je plné památek

Regensburg je typickým bavorským městem. Rozlohou i počtem obyvatel je na tom podobně jako Plzeň, a i to je určitě jedním z důvodů partnerství těchto měst.  Jestliže se vydáte za obdivováním památek, máte se na co těšit. Hlavní dominantou Řezna, jež je viditelná z dalekého okolí, je nádherná gotická Katedrála sv. Petra.

Její věže majestátně shlížejí na Dunaj, přes který mohou lidé již devět století chodit po nejstarším dochovaném mostě v Německu. Tento kamenný most se stal předlohou několika staveb i v našich končinách a propojil Německo se střední Evropou přes tehdy obtížně překonatelnou řeku.

Historické centrum města není nadarmo zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Do úzkých uliček vstoupíte starou římskou bránou Porta pretoria a poté se stačí jen procházet.

Na každém kroku narazíte na obchůdky, stánky s typickými bavorskými párky a pivem a hlavně na muzea, kaple, baziliky a katedrály.

U kostela sv. Jana uvidíte pamětní desku připomínající křest českých knížat v roce 845.

Za zábavou a nakupováním

Ani za historickým centrem neztrácí Regensburg své kouzlo. Na jaře nebo v létě si můžete odpočinout v jednom z mnoha parků. Posezení v bavorské hospůdce je také příjemné. Na okraji města je velký akvapark s vnitřními i venkovními bazény, kde nechybí tobogány, umělé vlny ani sauny.

Chcete-li výlet spojit s nákupem, zajděte do nákupních center Donau-Einkaufszentrum nebo Regensburg Arcaden. Obě místa se nacházejí v blízkosti centra a můžete v nich nakoupit jak potraviny, tak módu, elektroniku a drogerii. V samotném historickém centru je také mnoho obchodů s módou. Pokud vyrazíte na výlet v období adventu, určitě se podívejte na náměstí, kde se konají vánoční trhy a všude voní svařák.

Ubytování Regensburg (Řezno)

Pro Německo jsou typické dražší ceny za ubytování. Pokud ale naplánujete výlet s dostatečným předstihem a nepotřebujete luxus hotelového apartmá, seženete ubytování v penzionu nebo hostelu do 1500 Kč za dvojlůžkový pokoj na jednu noc.

Fotogalerie

Související:

Napsat komentář