Reichenbašské vodopády ve Švýcarsku aneb po stopách Sherlocka Holmese


Když se mluví o Švýcarsku, většina lidí si vybaví především čokoládu, hodinky a Alpy. Pouze vášnivý znalec Sherlocka Holmese ví, že se zde nachází i půvabná přírodní perla, jejíž úctyhodný vzhled inspirovala A.C.Doyla k napsání fulminantního finále svých románů o britském detektivovi.

I když se 10 let později objevily další novely platí „Poslední případ“ z roku 1893 jako jediný pravý konec obsáhlého díla, ve kterém se Sherlock společně se svým úhlavním nepřítelem profesorem Moriartym shodí z Reichenbašských vodopádů. Následujte po jeho stopách k tomuto okouzlujícímu místu, na tento výjimečný výlet opodál velkoměst. Vítám Vás uprostřed Švýcarska.

Meiringen Švýcarsko

Reichenbašské vodopády (Reichenbach Falls) se nachází nedaleko od malebného městečka Meiringen na kraji bernských Alp. Díky vodopádům a působivému horskému masivu je tato oblast příjemnou destinací pro týdenní dovolenou ale i pro jednodenní výlet s vlakem z hlavního města Bernu. Na počest Doyla bylo v Meiringen roku 1991 otevřeno oficiální „Sherlock Holmes Museum“ s přesnou replikou pracovny britského detektiva.

Meiringen Švýcarsko

Reichenbašské vodopády

K vodopádům se můžete vydat pěšky po turistické stezce anebo se speciálním vláčkem, který Vám ušetří 250 výškových metrů. Hned po výstupu ze stanice se nacházíte přímo před kolosálními kaskádami, a hledíte na 120 metrovou, prýštící přírodní sílu. Na absolutní vrch vodopádů se dostanete jen pěšky. Lesní cesta, skládající se hlavně ze schodů, vede rovnou na vyhlídkový most, ze kterého hledíte shora na nespočetné množství vody řítící se do hluboké propasti. Když stojíte přímo nad tímto majestátním místem, do obličeje Vám šlehají kapky vody a cítíte chladný osvěžující vánek ve vlasech, pak si dokážete představit, z jakého důvodu si sir Arthur Conan Doyle vybral právě toto zákoutí pro zesnutí geniálního detektiva. Výhled na ohromné panorama alpského pohoří doprovozeno hlasitým šuměním prudkého stékání Reichenbašského živlu nadchne veškeré Vaše smysly. Rozhodně Vám tento zážitek zaručí báječné a nezapomenutelné vzpomínky na vodopád.

Reichenbašské vodopády - Švýcarsko

Ubytování (booking) Meiringen

Související:

1 komentář u „Reichenbašské vodopády ve Švýcarsku aneb po stopách Sherlocka Holmese“

  1. Dobry den. Muzete mi , prosim, nekdo sdelit, ve kterem obdobi je ve vodopadu nejmene vody a kdy to opravdu stoji za to se tam vydat? Chtela bych je navstivit nejradeji v cervnu. Vlasta tel. +420 604129750

Napsat komentář