Rejvíz a Mechové jezírko v Jeseníkách


Letní dovolenou v Jeseníkách jsme zahájili ve Vesnické památkové zóně – Rejvíz svačinou v bufetu penziónu stejného jména. V restauraci i vinárně jsme si prohlédli vyřezávané dřevěné židle s karikaturami stálých hostů.

Židli si zaplatil kominík, řezník, písař, kostelník i zpívající Bety a měli vždy své místo jisté !

Rejvíz a velké Mechové jezírko

I současní štamgasti si mohou podobnou židli nechat vyřezat. Na chodbě visí historické socialistické ocenění – Nejlepší zotavovna ROH vzorných služeb.

Posilněni a poučeni z prvních turistických tabulí kráčíme po naučné stezce směrem k Velkému mechovému jezírku nejprve pěšinou mezi loukami, po chvíli vstupujeme do lesa a Národní přírodní rezervace.

Mechová jezírka doporučuji navštívit.

Potkáváme řadu turistů z Čech i Polska všech věkových kategorií, cesta má minimální převýšení.

Na 14 zastaveních se seznamujeme s krajinou, osadníky, dobýváním zlata, kácením lesů, se vzácnými živočichy, bylinami, loukami mokřadními a rašelinnými atd. To jsme již v rejvízském rašeliništi a cesta vede po povalovém chodníčku z nahrubo opracovaných kmenů, cyklistům je vstup zakázán.Ve stánku se suvenýry platíme vstupné 20 Kč a dostáváme pohlednici s pamětním razítkem, dárky nakoupíme při zpáteční cestě. A již jsme v cíli ! Jezírko je krásné, plavou na něm tři kachny, které žebrají u svačících turistů, nad vodní hladinou poletuje krásná velká vážka. Kocháme se a odpočíváme po 2.2 km chůze. Vracíme se stejnou cestou.

Fotogalerie

Rejvíz ubytování zde >>

Oblíbené hotely a chalupy jsou tyto
Penzion Rejviz
Chata Pod Koberštejnem
Horský apartmán Vyhlídka
Hotel Franz
Penzion Orlík
Penzion U mlýna
Férovka horská chata Josefa Odložila
Holiday home Rejviz IJ-682 – prázdninový dům

Předpověď počasí Rejvíz

Webkamera online – celé Jeseníky a nechybí ani Rejvíz

Doporučujeme:

Napsat komentář