Rekreace na Lipně nabízí ubytování v obci Frymburk


Co se vám vybaví, když se řekne Lipno? Mnoho z vás jistě hned napadne, že se jedná o velkou vodní nádrž v jižních Čechách. A dál? To už záleží, co koho z vás zajímá. Příznivci sportů si nemohou odpustit alespoň myšlenku na nové cyklostezky, které Lipno lemují a které v létě přímo vybízejí k projížďce na kole nebo na in-line bruslích.

Milovníci historie se naopak podívají do mapy, a hned si všimnou, že v okolí najdou řadu zřícenin (například Vítkův hrádek), i krásných hradů, jako je například ten v Rožmberku nebo v Českém Krumlově.

Na své si přijdou také ti, kdo holdují příjemným procházkám přírodou.

Lipno totiž vůbec není daleko od CHKO Šumava, což vám samo o sobě musí říct, že opravdu máte kam jít a nebudete se nudit. A pokud je mezi vámi někdo, kdo stále netuší, o čem je řeč, pak má o důvod víc jet se na Lipno podívat. Určitě nebude litovat.

Ubytování Lipno – Rekreace na Lipně

Pokud se již rozhodnete skutečně svou dovolenou strávit v okolí této vodní nádrže, pak budete postaveni před nejčastější problém. Kde se ubytovat? Napíšete do vyhledávače heslo „rekreace na Lipně„… a jistě vás překvapí, když na vás mezi výsledky vykoukne stejnojmenná stránka.

Rekreace na Lipně Frymburk

Překvapivě vám však nenabízí tipy a rady na výlety nebo doporučení, ale jedná se o ubytování, které je přinejmenším v okolí Lipna ojedinělé.

Když totiž vyjedete na kopec nad půvabným městysem Frymburk, najdete areál vypadající jako malá vesnička.

Ta vám nabízí rozdílné typy ubytování, a každý ze tří druhů domů je vhodný pro jinou skupinu návštěvníků.

Dvojdomky jsou určeny především pro velké skupiny, mají kapacitu až pro 20 lidí (včetně přistýlek), a za domem je oplocená společná zahrádka s trampolínou a terasou. Atriový domek je sice menší a pouze přízemní, zato vám nabízí větší soukromí díky uzavřenému dvoru.

Pro řadový domek je pak typické venkovní posezení, gril či pískoviště.

V každém z typů ubytování naleznete ložnice s manželskými postelemi, dětskými postýlkami, WC, sprchu, plně vybavenou kuchyni, televizi i wi-fi. Velkou výhodou je také možnost parkování přímo u vašeho objektu. Pokud jste sportovně zaměření, je možné využít i úschovnu lyží a kol.

Důležité je však vědět, že všechny objekty jsou nekuřácké.

Naopak však není vůbec problém vzít si s sebou na Lipno třeba psa.

Ceny

Ceny se liší podle toho, v jakém období přijedete. Nejlevněji se samozřejmě ubytujete mimo sezónu, kdy vás týdenní pobyt na nějakých sedm až osm tisíc za týden. V sezóně musíte samozřejmě očekávat ceny o něco vyšší, od deseti do patnácti tisíc za týden, avšak za komfort, klid a pohodlí, které vám Rekreace na Lipně nabízí, to určitě stojí.

Navíc pobyt zde vám přináší i další výhody.

Hned pod areálem vede turistická cesta a cyklostezka, nedaleko v centru Frymburku najdete restaurace, obchody, turistické centrum, půjčovnu kol nebo přístav, odkud můžete vyplout lodí na Lipno.Poblíž se nachází také písečná pláž, v zimě můžete vyrazit na nedalekou sjezdovku.

Po celý rok můžete také využít služby blízkého Wellness Hotelu Frymburk, kde máte díky tomuto ubytování slevu na využití sauny nebo aquaparku.

Doporučení

Jestliže stále váháte, kam letos na dovolenou, pak vám mohu Lipno vřele doporučit, protože zde opravdu naleznete zábavu pro každého, v každém věku a za všech okolností, příjemné lidi, krásnou přírodu a hlavně odpočinek, o který jde především.

Sám jsem toto místo nazývané také „prázdninový dům“ před dvěma lety navštívil, a rozhodně mohu říct, že jsem se vracel velmi spokojený.

rezervujte ubytování

Další tipy na ubytování v oblasti Lipno nad Vltavou – hotely, penziony, vily, apartmány, chaty

Nejlepší hodnocení na portálu Booking.com získaly tyto ubytovací zařízení:

Apartmán Adam

Ubytování Duškovi

Apartmán Linda

Apartman Lipno

Penzion Modrý jelen

Lipno Lake Resort

Dům na Lipně

Lipnoapartments 88

Hotel Admiral

Amenity Hotel Lipno

Myši v botě Lipno

Apartmán Lipánek

Villa Park Lipno-Lipno-In

Apartmány Doky Holiday

Villapark Lipno Dreams

Landal Marina Lipno
rekreace na lipně frymburk 3

TIP: Recenze ubytování Wellness hotelu ve Frymburku

rekreace na lipně frymburk 2

Napsat komentář