Rekreační lesy Podhůra – kde se příroda střetává se zážitkem

Máte volný den a nevíte co s ním? Nevíte, zda si chcete zasportovat, nebo si jen odpočinout při nějaké kratší procházce? Máte zálusk na prozkoumání nějakého hradu, ale vše v okolí už znáte jak své boty?  Nebo naopak se chcete vynést do výšin korun stromů? Nebo snad dokonce vše najednou?


Nic není nemožné, a o to dostupnější se to stává na Chrudimsku, v Rekreačních lesích Podhůra, které Vám toto všechno umožní na jednom místě.

Rekreační lesy Podhůra

Fungují již patnáct let a účelem tohoto projektu je skloubit dohromady přírodu a zábavu, proto si na své přijde každý dobrodruh, ať už malý či velký.

Dominantou této lesní oblasti je jmenovitě Rozhledna Bára, která poskytuje neuvěřitelné scenérie.

Vstup je zcela zdarma a po zdolání 78 točitých schodů, po kterých Vám jistě vyprahne, je vedle rozhledny k dispozici stánek s občerstvením. Pokud Vám adrenalinový zážitek z rozhledny nebude stačit, můžete svůj směr a energii směřovat do lanového parku, který je umístěn hned kousek od občerstvení.

Rekreační lesy Podhůra
Rekreační lesy Podhůra

Jestli poté budete od rozhledny následovat modře značenou stezku, dovede Vás až ke Kočičímu hrádku. Ten je odtud vzdálen necelé dva kilometry a cesta je přizpůsobena jak pro malé neposedy, tak i pro ty, co se zatím ještě vozí v kočárku. Navíc, tato stezka skýtá mnoho prolézaček a úkolů, které nejen pobaví, ale zároveň i poučí. Kočičí hrádek je miniaturou hradu, která přiláká především pak malé průzkumníky, kteří mohou prolézt hrádek skrz na skrz.  Bude-li průzkum dokončen, zde se pak naskýtají dvě možnosti. Buď se můžete vydat do Slatiňan, kde si můžete projít zámecký park či nahlédnout do hřebčína, nebo se oklikou vydat na průzkum Kochánovických rybníků a následně se zpět dostat k Rozhledně Báře, což vám do nohou přidá celkem další čtyři kilometry. Po cestě naleznete i průzračnou studánku, kde si můžete doplnit zásoby vody a nasát kouzelnou atmosféru tohoto místa. Nemusíte se však bát, že se ztratíte, vše je přehledně označené.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli plán či trasu, každý si rozhodně přijde na své a den Vám uteče ani nezjistíte jak.

Zajímavosti v okolí:

Napsat komentář