Relax u bazénu, koupání v moři a foto okolí Sidari


Dnes jsme si poprvé užili celé dopoledne bazén, kdy nefoukalo a ještě navíc bylo teplo tak jak má být. Zkusili jsme nový nafukovací dětský člun, který jsme si přivezli. V 11 byla jóga, v půl 12 aqua aerobic s animátorkou z CK Pantour, mohli se ale zůčastnit všichni i od jiných CK – i zahraniční účastníci zájezdu.

Co se dnes událo v Sidari

Dnes byly asi skvrny na slunci, protože co někteří zdejší hosté dělali, to nepochopíte.

hotelu Summertime apartments jsou jak Češi, tak i dost cizinců, Němci, Angličani, Poláci, Rusové, Rumuni.

bazén summertime sidari řecko korfu

A právě u jedné skupinky malých spratků z Anglie bych se rád pozastavil. Je vidět, že pokud mají děti v zahraničí hodně tolerantní výchovu, pak si dovolí cokoliv. Nejen, že jeden z nich si z našeho lehátka předevčírem půjčil potápěčské brýle, ale dnes když byl ten aquaaerobik, dva z té partičky skákali dokola do bazénu mezi ostatní zájemce o cvičení. Protože vedle byla i má dcera, vysvětlil jsem jim anglicky, že se zde skákat nesmí atd.. a koukali jak zjara.

„Americká výchova“ zde byla vidět opravdu dost a to nejen dnes.

Oběd dobrý, dokonce poprvé i jablka, kromě denní nabídky broskví, už čekám je na mé oblíbené hroznové víno (bohužel jsem se nakonec nedočkal).

Poo siesta, děti pohádka na tabletu a ve 3 cca jsme šli na nedalekou písečnou pláž Apotripiti.

Na pláži Apotripi se pobavíte

Na pláži bylo dnes opravdu plno, protože bylo počasí již klasické řecké a ne vítr a vlny jako při naší první návštěvě zde. Náš plážový stan, který doporučuju nejen rodinám s dětmi ale i ostatním, se nám ale mezi německé turistky a anglický pár celkem natěsno, ale vešel.

Pláž zde je krásná písčitá, vstup do vody je také písčitý a hodně pozvolný, pro děti opravdu skvělá a těšíme se, jak tam zítra půjdem znovu.

Několikrát jsme se vykoupali, mě děti zahrabaly do písku, pak já je, no klasická zábava na pláži :)

Abych se ale vrátil k té skupince německých mladých turistek, to je povídání minimálně na jeden odstavec.

První věc, co mě zarazila, bylo to, že tři z nich (celkem tam byly 4) ležely na bílých ručníkách, které měly půjčené z hotelu (ne našeho), ale přitom je toto výslovně zakázáno. Další věc, která mě ale vadí všude a nejen v Řecku, je to, pokud je někdo na veřejném místě a nemá ohled na to, že jsou vedle něj děti a prostě hulí jednu cigaretu za druhou. V Řecku je kouření zakázáno, ale na ostrovech to BOHUŽEL neplatí.

Kuřáci jsou chudáci, závislí na své droze a rozhodně nemám zájem ten smrad také čichat a už vůbec ne na dovolené u moře.

Tyto slečny kouřily skoro všechny jednu cigaretu za druhou, ale pak objevily další zábavu. Pláž je ohraničena skalami, které se skládají z několika částí a ta dolní obsahuje i jíl.

apotripiti beach corfu greece

Takže asi to někde ty Němky četly a půl hodiny se mazaly po celém těle i na obličeji jílem za doprovodu nechápavých pohledů všech lidí na pláži, kterých zde dnes bylo kolem stovky. Na konci „jílové“ akce nechyběla společné fotka – selfíčko kam jinam než na Facebook a pak další půlhodinu koupel a očista :)

Večeře dnes byla opravdu nejhorší za celou dobu pobytu. Skoro všechny přílohy studené, maso nic moc, jediné to zachránil desert, něco jako perník.

Naposledy procházka letoviskem Sidari

Po večeři jsme šli na prohlídku Sidari a koupit nanuk Mimoně :)

Ubytování v Sidari najdete na Booking.com

Zájezdy do Řecka na Korfu hledejte na Invia.cz

Večer zde dnes v hotelu Summertime vystupoval Michael Bubble, který měl vystoupení i vedle hotelu Admiral na Zakynthosu, v době když jsme zde byli.

Ale vystoupení bylo až od 22H a to už dávno spíme, s dětmi na dovče to ani skoro jinak nejde.

Zítra odlétáme, takže poslední koupání, balení a letíme.