Restaurace Kocanda v Ústí nad Labem


Kocanda je restaurace v ústecké čtvrti Všebořice. Nadchne výborným jídlem, příjemnou obsluhou i prostředím a v létě potěší i venkovní zahrádka.

Kde se najíst v Ústí nad Labem

Asi každý z nás občas řeší, kam ve městě zajít na dobré jídlo, ideálně s rodinou. Jako obyvatel Ústí to už mám celkem dobře zmapované, restaurace Pivovar Na rychtě je ověřená a spolehlivá, proto jsem o ní zde také psal, ale jelikož bydlím 5km od centra, hledal jsem bližší alternativu, kde se dobře najíst.

A proto mi nemohlo uniknout, že ve Všebořicích v Plynárenské ulici (naproti původní poště) je nová restaurace, na kterou jsem slyšel jen dobré ohlasy. Během posledního půl roku jsem zde byl již 2x, ale s rodinou a dětmi ještě ne, tak jsme sem mezi svátky vyrazili.

Když jsem chodil do práce na 7h, byl jsem zvyklý s kolegy vyrážet na oběd v 11 hodin a tak jsme i sem šli na 11, říkám si, než přinesou polévku a druhé jídlo, hodina uteče rychle.

Ve 12h už byla restaurace plná, že si nově příchozí neměli kam sednout.

I když to tak zvenčí nevypadá, interiér restaurace je opravdu moc pěkný, pro nekuřáky je levá část a pro kuřáky ta menší vpravo, odděleny stavebně nejsou vůbec, ale pravda, snad nikdo zde nekouřil.

Od 1.1.2016 je restaurace celá nekuřácká !!!!

Kdo máte malé nezbedné děti, vždy je vítaný dětský koutek nebo jiná zábava, než obsluha donese jídlo. Zde nám pan číšník přinesl pro děti omalovánky a pastelky, což je určitě super věc a konkurence se má co učit.

Polévka byla za chvilku na stole, výborný hovězí vývar.

K pití jsme si děti dali malinovku a já s manželkou vodu – džbánek kohoutkové 0,5L za 10kč, to je super cena, jinde v UL je obvykle kohoutková voda „problém“.

Na druhé jídlo jsme čekali déle, než já sám, když jsem zde byl na obchodním jednání, ale vyplatilo se.

Hovězí chilli con carne s opečenými bramborami, kýta se zelím a knedlíkem, těstoviny s kuřecím masem i dukátové buchtičky neměly chybu a všem nám tato jídla moc chutnala.

Cena jídla 80-90kč, celkem 400kč je, si myslím, úplně v pořádku.

Aktualizace 20.2.2017 – ceny se zvedly všude v Ústí, takže už jíte za 90-100kč, ale stále to je v pořádku.

Pravda, jídla mimo denní menu jsou celkem dražší, u steaku někdy i o stovku vyšší než v našem oblíbeném Retros Steakhousu, ale kvalita jídla zde je dobrá a rozhodně jsme zde nebyli naposledy.

Fotogalerie

Web: www.restauracekocanda.cz

Napsat komentář