Na cestě mezi městy Úštěk a Česká Lípa je výborná restaurace U Doušů, kde se dobře najíte jak v týdnu tak i o víkendu.

Restaurace U Doušů

V této, opravdu hojně navštěvované restauraci, jsme byli již před pár lety při cestě z Muzea čertů v Úštěku do Pekla u České Lípy. Už tehdy se nám zde moc líbilo, pro děti je zde i taková mini zoo – pávi, koza, holubi, slepice a dřevěné prase :) Pokud sedíte u jídla venku, kde je to poslední možnost, když je v restauraci plno, což je stav běžný, pak na zvířátka koukáte celou dobu.

Stavili jsme se zde s dětmi i tuto sobotu, naštěstí jsme přijeli v půl 12, takže jsme volné místo u stolu našli. Bohužel pro kuřáky je vyhrazena celá část restaurace a také lze kouřit venku, nekuřáci sedí pouze v menší “zimní zahradě”, kde je celkem zima, takže bundy raději doporučuji nesundavat a může se vám stát, že pokud sem přijede víc lidí, jako třeba včera autobus snad s 30 turisty, pak vás i s plným talířem přesunou do hlavní restaurace – plně kuřácké.

To je ale asi jediná výtka, protože ze opravdu vaří výborně, ceny jsou spíše nízké, porce velké a kofola točená bez chyby.

Obsluha je vtipná a potom, co si objednáte z denního menu včetně nealko piva, paní hostinská řekne “nepivo”, tak to mě pobavilo a když si pán u vedlejšího stolu objednal kofolu, polévku a hlavní jídlo, opět hláška “krásná práce”. No to už pak musí chutnat každému :)

Když jsem při odchodu zašel na wc, tak tam jsem se taky zasmál, když jsem četl toto:

Polez ven, zbabělče, jdeš jenom čůrat :)

Parkování je možné cca 50m od restaurace na menším parkovišti přes ulici.

Parkování  - Restaurace U Doušů v obci Kravaře

Pokud nevíte, kde dobře najít na trase Litoměřice – Úštěk – Zahrádky u České Lípy nebo pokud jedete autem z Ústí nad Labem směr Malé Březno – Zubrnice – Úštěk a Česká Lípa, pak U Doušů se určitě stavte, tak dobře jste si ještě určitě nepochutnali.

My na kančí svíčkovou a 3 velké borůvkové knedlíky vzpomínáme ještě teď :)

Restaurace U Doušů v obci Kravaře 2

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •