Kdo chce držet dietu nebo ji už drží, do Polska by určitě jet neměl, protože tady mají dobrot, až oči přecházejí. Navíc velikost „i malých“ porcí je nesrovnatelně větší než v Čr.

Smažialne ryb

Protože jste u moře, logicky se zde nejvíc jí ryby. Specialita jsou ryby s hranolkami (frytki), ty koupíte na místě zvaném smažírna ryb (smazialne ryb).  

Rybu si můžete koupit i přímo na ulici. Vše zaručeně čerstvé.

ryby miedzyzdroje polsko

Bar Jeva

Jedna z restaurací na kolonádě ve městě Mezizdroje je nedaleko dětského hřiště. Dal jsem si rybu dorscz (treska) a byla vynikající.

ryba dorscz bar jeva miedzyzdroje polsko

Manželka si také dala rybu a děti dětské menu – opět hranolky a kuřecí nugetky (kdy z toho vyrostou…)

Kuchnia Polska

Samoobslužná jídelna, kde si naberete jídlo podle chuti a za 100g zaplatíte 3,7 Zlotých.

kuchnia polska - restaurace miedzyzdroje 2

kuchnia polska - restaurace miedzyzdroje 4

Dali jsme si od každého trochu, děti klasiku řízek a hranolky, pak salát, polévku a 2x kompot (pití) a platili celkem 87 Zlotých. Vedle v restauraci často stálo menu i 40 ZL pro jednoho, takže asi tak. Pochutnali jsme si a ještě ušetřili.

TIP: Kde v ČR vyměnit Zloté.

Těchto jídelen je zde několik, poprvé jsme byli na kolonádě na jejím konci kde je vstup k moři (vlevo od mola) a podruhé poslední den pobytu v ulici Swiatowida vedoucí k parku. Blíže k našemu ubytování.

kuchnia polska - restaurace miedzyzdroje 5

kuchnia polska - restaurace miedzyzdroje 3

Berlin kebap

Kebab mám rád i v ČR a zde je síť občerstvení s více než 50 pobočkami v Polsku. Zašli jsme tedy také ochutnat. Měli jak hovězí a kuřecí, tak i Kinder menu (hranolky, maso a zeleninu) a dcera si dala 1x hranolky ve velikosti, kterou by snad ani dospělý nesnědl. Tak jsme jí pomohli.

berlin kebap midezyzdroje polsko

100% volovina :)

berlin kebap midezyzdroje polsko 2

Celkem jsme platili 86 ZL, což je klasika za jídlo pro 4. A navíc děti dostaly malý nafukovací míč s logem „firmy“. Potěší.     

Kinder menu - berlin kebap - miedzyzdroje polsko

I kolu od Fritze měli dobrou.

fritz kola berlin kebap midezyzdroje polsko

7 Avenue Pizza

Zkusit, jakou pizzu dělají v Polsku, oblíbený pokrm nejen dětí, jsme také chtěli vyzkoušet a kde jinde než cestou do pensionu v restauraci 7 Avenue Pizza.

7 Avenue Pizza Miedzyzdroje Polsko 2

Tož dobré to bylo :)

7 avenue pizza miedzyzdroje polsko

Sladké dobroty – speciality v Polsku

Gofry

Výborné vafle s ovocem a šlehačkou. Pokud znáte koupené wafle z ČR, pak si je vynásobte 6x a máte zdejší velikost :) Nejlepší a nejlevnější si vyberte u cesty na pláž (F) vlevo od mola.

gofry - wafle s borůvkami a smetanou - polsko

Dobré jsme také měli v Kolobřehu, pokud byste se do tohoto města chystali vyrazit, koupíte je vedle muzea voskových figurín.

gofry - wafle s ovocem - polsko

Gofry jsou zdejší dobrota, pokud bych to měl přirovnat, tak v ČR je to „hodně s nadhledem“ trdelník, který se taky dá koupit skoro na každém náměstí.

Zmrzlina

Kategorie sama pro sebe, zmrzliny zde mají opravdu mnoho druhů a i ta malá je velká :) A je opravdu výborná. My s ženou jsme si oblíbili mraženou kávu (kawa mrozena) a k ní samo i něco na zub :)

Bylo to tak dobrý, že než jsem začal fotit, kus byl pryč :)

mražená káva, dorty, pohár polsko

Jak vidíte, jídla v Polsku mají mnoho a vybere a pochutná si opravdu každý.       

Ubytování Miedzyzdroje

Ubytování v Mezizdrojích (booking)

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •