Restaurace v Mezizdrojích v Polsku aneb kde se najíst


Kdo chce držet dietu nebo ji už drží, do Polska by určitě jet neměl, protože tady mají dobrot, až oči přecházejí. Navíc velikost „i malých“ porcí je nesrovnatelně větší než v Čr.

Kuchnia Polska - restaurace Miedzyzdroje

Smažialne ryb

Protože jste u moře, logicky se zde nejvíc jí ryby. Specialita jsou ryby s hranolkami (frytki), ty koupíte na místě zvaném smažírna ryb (smazialne ryb).

Rybu si můžete koupit i přímo na ulici. Vše zaručeně čerstvé.

ryby miedzyzdroje polsko

Bar Jeva

Jedna z restaurací na kolonádě ve městě Mezizdroje je nedaleko dětského hřiště. Dal jsem si rybu dorscz (treska) a byla vynikající.

ryba dorscz bar jeva miedzyzdroje polsko

Manželka si také dala rybu a děti dětské menu – opět hranolky a kuřecí nugetky (kdy z toho vyrostou…)

Kuchnia Polska

Samoobslužná jídelna, kde si naberete jídlo podle chuti a za 100g zaplatíte 3,7 Zlotých.

kuchnia polska - restaurace miedzyzdroje 2

kuchnia polska - restaurace miedzyzdroje 4

Dali jsme si od každého trochu, děti klasiku řízek a hranolky, pak salát, polévku a 2x kompot (pití) a platili celkem 87 Zlotých. Vedle v restauraci často stálo menu i 40 ZL pro jednoho, takže asi tak. Pochutnali jsme si a ještě ušetřili.

TIP: Kde v ČR vyměnit Zloté.

Těchto jídelen je zde několik, poprvé jsme byli na kolonádě na jejím konci kde je vstup k moři (vlevo od mola) a podruhé poslední den pobytu v ulici Swiatowida vedoucí k parku. Blíže k našemu ubytování.

kuchnia polska - restaurace miedzyzdroje 5

kuchnia polska - restaurace miedzyzdroje 3

Berlin kebap

Kebab mám rád i v ČR a zde je síť občerstvení s více než 50 pobočkami v Polsku. Zašli jsme tedy také ochutnat. Měli jak hovězí a kuřecí, tak i Kinder menu (hranolky, maso a zeleninu) a dcera si dala 1x hranolky ve velikosti, kterou by snad ani dospělý nesnědl. Tak jsme jí pomohli.

berlin kebap midezyzdroje polsko

100% volovina :)

berlin kebap midezyzdroje polsko 2

Celkem jsme platili 86 ZL, což je klasika za jídlo pro 4. A navíc děti dostaly malý nafukovací míč s logem „firmy“. Potěší.

Kinder menu - berlin kebap - miedzyzdroje polsko

I kolu od Fritze měli dobrou.

fritz kola berlin kebap midezyzdroje polsko

7 Avenue Pizza

Zkusit, jakou pizzu dělají v Polsku, oblíbený pokrm nejen dětí, jsme také chtěli vyzkoušet a kde jinde než cestou do pensionu v restauraci 7 Avenue Pizza.

7 Avenue Pizza Miedzyzdroje Polsko 2

Tož dobré to bylo :)

7 avenue pizza miedzyzdroje polsko

Sladké dobroty – speciality v Polsku

Gofry

Výborné vafle s ovocem a šlehačkou. Pokud znáte koupené wafle z ČR, pak si je vynásobte 6x a máte zdejší velikost :) Nejlepší a nejlevnější si vyberte u cesty na pláž (F) vlevo od mola.

gofry - wafle s borůvkami a smetanou - polsko

Dobré jsme také měli v Kolobřehu, pokud byste se do tohoto města chystali vyrazit, koupíte je vedle muzea voskových figurín.

gofry - wafle s ovocem - polsko

Gofry jsou zdejší dobrota, pokud bych to měl přirovnat, tak v ČR je to „hodně s nadhledem“ trdelník, který se taky dá koupit skoro na každém náměstí.

Zmrzlina

Kategorie sama pro sebe, zmrzliny zde mají opravdu mnoho druhů a i ta malá je velká :) A je opravdu výborná. My s ženou jsme si oblíbili mraženou kávu (kawa mrozena) a k ní samo i něco na zub :)

Bylo to tak dobrý, že než jsem začal fotit, kus byl pryč :)

mražená káva, dorty, pohár polsko

Jak vidíte, jídla v Polsku mají mnoho a vybere a pochutná si opravdu každý.

Ubytování Miedzyzdroje

2 komentáře u „Restaurace v Mezizdrojích v Polsku aneb kde se najíst“

  1. Za mě naleśniki na všechny způsoby a zejména sled v oleji jako pochoutka k pivu (preferuji Tyskie 14-dniowe z tanka)👍 a klasiku z Beskyd tedy Źywiec. Jsou to sice hlavní rivalové na trhu v Polsku ale.me chutnají obojí. Zatimco průměrný Polák vam řekne typickou frázi, ze jde o hnusná průmyslová piva a radeji pije různé Miloše a jiná poctivá řemeslná piva, pro mě klasika T+Ż

Napsat komentář