Rezidence Zámeček – stylové ubytování ve Fr. Lázních


Vybírat ubytování je alespoň pro mě vždy práce na delší čas, a abych vám to usnadnil, pokud se chystáte navštívit toto město, nehledejte dál hotel, kde budete bydlet a vydejte se rovnou směr Rezidence Zámeček Františkovy Lázně.

Jak se sem dostat autem

Asi většina návštěvníků přijede od Karlových Varů, neboť Fr.Lázně jsou téměř na západě republiky. Z dálnice D6 sjeďte na sjezdu 169, poté pojedete asi kilometr po E49 a odbočíte vlevo u hotelu Zátiší. Kolem něj projedete do lesoparku ulicí Zátiší a odbočíte vpravo u cedule, odtud už je zámeček vidět. Nenechte se odradit přístupovou cestou, vede do cíle :)

Rezidence Zámeček Františkovy Lázně

Parkování ve Fr.Lázních u Zámečku

V turisticky velmi oblíbených městech, což jsou i tyto lázně, bývá skoro vždy problém s parkováním. Zde to řešit nemusíte, protože je zámeček v lese, resp. Wiedermannově parku, kde je několik vyhrazených míst pro hosty a nejlepší na tom je, že je parkoviště zdarma. V centru města byste platili několik stovek za týden navíc.

Parkování Rezidence Zámeček Fr.Lázně

Rezidence Zámeček – Boutique hotel recenze

Už při prvním pohledu na tuto historickou budovu vás musí jako nás nadchnout. Pan majitel nás přivítal, sdělil nám informace, co zde ve městě musíme vidět a protože jsme dostali pokoj ve 2.patře, pomohl nám i s taškou.

Vybavení pokoje + koupelna

I když je pokoj „starodávný“, najdete zde chytrou televizi, kde je dokonce i Netflix a Youtube. Milovníky kávy potěší kávovar, na chodbě naproti pokoji pak najdete i malou ledničku, kam si můžete objednat třeba víno, ale jsou zde pro vás i 2 vody zdarma a také třeba Cola nebo pivo. Ty už doplácíte, ale ceny jsou hodně dobré, poloviční proti tomu, co zaplatíte v restauraci ve městě.

Manželská postel byla velká, polštářů měl každý několik, takže kdo máte rád hodně pod hlavou, zde budete spokojen. Výhled z pokoje byl do lesa.

V koupelně byla velká vana společně s wc, mezi vybavení pro hosty nechyběl ani župan či pantofle. Malé mýdlo a šampón byly také k dispozici.

Pokoje mají každý svůj název, jako např.:

  • Bohemian Burlesque
  • Rudolf II.
  • Alžběta Bavorská (zde jsme bydleli)
  • Svatý František
  • Svatá Lucie
  • Lázeňský Bonviván

Snídaně

V ceně ubytování je také snídaně. Hosté ji prý mají vždy od 9h, ale jelikož my zde byli napůl na pracovním pobytu a v 9 už jsme museli být 30km odtud, poprosili jsme, zda může být od 8h a problém to nebyl. Příště ale prý je lepší to říct dopředu. Bohužel ale informaci, od kdy se zde snídá, jsme nikde nenašli.

Hostili nás jako na zámku, podívejte se, co dobrého bylo. Míchaná vajíčka (druhý den vajíčko na tvrdo), džus, voda, sýr (několik druhů), šunka, salám, med, marmeláda, bábovka, několik druhů pečiva, jogurty, vločky, oříšky, ovoce, zelenina, na přání káva nebo čaj, no uznejte sami, když máte na snídani 30 minut, to se nedá zvládnout. Pravda, zvyknuti z letního režimu, kdy jsme jedli během dne méně díky vydatné snídani, jsme i tady měli ve městě až večeři, ta snídaně byla opravdu velmi vydatná a chutná.

Snídaně v Rezidenci Zámeček ve Fr.Lázních

Rozhledna Zámeček

Vstup je možný pouze hotelovým hostům, mezi ně jsme patřili, takže jsme si toto místo mohli prohlédnout i zevnitř a shora, bohužel výhled nic moc, ale na druhou stranu, pokud si chcete udělat pěkný večer při svíčkách a u sklenky dobrého vína, jsou zde 2 židle a atmosféra to musí být parádní.

Hodnocení

Pokud hledáte na dovolené klid, chcete se dobře vyspat, také i najíst, máte rádi ticho, pak toto místo je pro vás jako stvořené. Dovolil bych si tvrdit, že jsme zde nebyli naposledy.

Místo ale není vhodné pro rodiny s dětmi, pokoje jsou „mám pocit“ vždy pouze pro 2 osoby. Ale kdo je „soudný“, ten sem vyrazí s milovanou osobou a děti nechá doma.

Je to dobrá „základna“ pro výlety do okolí, jak zde ve městě, třeba k tomu to oltáři, který vidíte níže, tak i v okolí nebo dalších nedalekých lázních, která za den či odpoledne v pohodě projdete.

Lesní oltář ve Františkových Lázních

Rezervujte ubytování v Rezidenci Zámeček

Související články: