Robinsonády v Chorvatsku jsou oblíbené dovolené


Má první dovolená u moře byla právě ta v Chorvatsku. Jednalo se zároveň o moji první, společnou dovolenou s přítelem. Očekávání byla obrovská, těšila jsem se téměř na vše, na cestu autem, na slunce, na pláž, na ubytování, prostě na cokoliv.

Chorvatsko moře

Naše dovolená byla, o to netradiční, že jsme měli zarezervováno ubytování na takzvané Robinsonádě.

Co je Robinsonáda?

Jedná se o ubytování, nedaleko od turisticky navštěvovaných ostrovů, ovšem bydlení na takovéto Robinsonádě, je něco jako bydlení na chalupě.

Jedná se o malý domeček, s přístupem na vlastní pláž, která se nachází opodál.

Tento typ dovolené, Vám má poskytnout klid a pohodu, za dobré peníze. Lidé jsou v dnešní době stále více a více ve stresu, vadí jim lidé v jejich okolí, práci a podobně. Na tomto malém ostrově, máte na tyto starosti zapomenout a užívat si „samoty“, v našem případě, romantické dovolené ve dvou.

romantické ubytování pro dva

Vše, vypadá jako idylka, pokud „přežije“ člověk cestu autem do Chorvatska, věří, že ho nemůže už naprosto nic rozházet. První den naší dovolené, jsme jedním slovem prospali v hotelu ve Splitu, kde jsme měli pouze, takzvanou přechodnou zastávku.

Poté jsme odcestovali, plni nadšení a očekávání, na náš malý osamocený příbytek, nedaleko ostrova Brač.

Pro robinsonády je Chorvatsko ideální

První dojmy, byly úžasné, krásné prostředí, perfektní výhled na moře, vstřícný pronajímatel, který nám dokonce nabídl vlastní plody ze své zahrádky. Byli jsme nadšeni.

Doporučena nám byla i robinsonáda na Hvaru a Brači, tak třeba příště.

Podvečer na Robinsonádě

Ovšem, člověk je zvyklý, na nějaký svůj standart, a i když jsme neměli velká očekávání a téměř se všemi nástrahami takovéto dobrodružné dovolené jsme počítali, stala se kamenem úrazu chybějící klimatizace, která nám začala chybět, hned po první probdělé noci.

Teploty tu v noci nejsou zrovna příjemné a skromný domeček, nenabízel příliš míst na zchlazení organismu.

Tudíž jsme se po dvou dnech s majitelem příbytku rozloučili se slovy, že se moc omlouváme, ale že jdeme hledat hotel s klimatizací. Dalo nám opravdu zabrat, najít v srpnu volný hotel, do kterého, bychom mohli složit hlavu, po zbytek dovolené. Nakonec se ovšem poštěstilo a našli jsme ubytování u moc milých lidí v Supetaru, kde jsme zůstali, až po zbytek naší dovolené.

Kde hledat ubytování v Chorvatsku

Máte několik možností, lze cestovat buď vlastním autem a zamluvit si ubytování na místě.

Další volbou je rezervace ubytování přes internet, já mám oblíbený web Booking.com

Oblíbená je robinsonáda pro dva s jedním apartmánem (2 osoby), ale i pro děti na ostrově Hvar, Brač, Pašman a také na oblíbené Makarské.

Kdo rád jezdí do Chorvatska s cestovkou, last minute zájezdy, dovolenou i robinsonády si vyberete z mnoha nabídek na Invia.cz nebo Dovolena.cz

Před zakoupením zájezdu si doporučuji přečíst recenze hotelů v Chorvatsku.

Kolonáda Supetar

Od této chvíle, nic nebránilo tomu, užívat si dovolenou naplno.

Drinky, koupání v moři, vycházky po okolí, výborné večeře atd.

Prostě, začala ta pravá dovolená, se vším všudy.

Vynikající drinky

Vše, jsme ve zdraví přežili a vrátili se spokojeni domů.Na mé první, velmi netradičně strávené dovolené u moře se mi vskutku, velmi líbilo. Navštívili jsme, i když trochu nedobrovolně spoustu krásných míst a zažili mnoho legrace. Po návratu domů, jsem si ještě dlouho pohrávala se vzpomínkami na Chorvatsko.

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář