Rodina na cestách Asií – cestování s dětmi


Na světě je několik věcí, které k smrti nesnáším. Patří mezi ně i stěhování, balení a loučení. Bohužel, nebo bych snad měla říci bohudík, jsou tyto věci nedílnou součástí mého života.

Rodina na cestách Asií

Od doby co jsem se před šesti lety rozhodla přestěhovat do Austrálie jsem se stěhovala nejmíň dvanáctkrát, k tomu patří balení a samozřejmě i loučení. To nejtěžší ze všeho.

Rodina na cestách Asií - cestování s dětmi

Při každé cestě, při každém rozhodnutí někam odjet, při každé návštěvě rodiny přijde čas, kdy si musíme říct sbohem. Myslela jsem, že je to něco co se dá naučit nebo se na to alespoň dá zvyknout. Pravdou ale je, že čím je člověk starší, tím hůř se mu loučí.

Rodina na cestách Asií - cestování s dětmi 3

Bez loučení, balení a stěhování by tu ale nebylo cestování. Moje vášeň, láska a posedlost. Neexistuje den, kdy bych netoužila po poznávání novych míst, nových lidí a kultur. Nezměnilo se to ani potom, co se ze mně stala máma. A i právě proto teď momentálně sedíme ve vlaku společně s mým manželem a dvacetiměsíčním synem a jedeme směr letiště Sydney. Čekají nás čtyři měsíce na cestách kolem Asie a pak Evropy. Země jako Bali, Thajsko, Singapur a Kambodža. Tolik míst, tolik zajímavých památek a krásných exotických ostrůvků. Plavby na lodích, přelety letadlem, tuk tuk taxi, autobusy a vlaky. Tohle všechno a mnohem víc máme před sebou.

Cestování s dětmi

Cestování s dětmi je ale jiné. Náročnější. Opatrnější. Praštěnější. Neřekla bych nákladnější, jelikož v tomhle věku je pro ně téměř všechno zadarmo. Už jsme s malým pár zemí protestovali a tak už nějakou představu máme. Ale stejně tak jako se děti mění každý den, tak se mění život kolem nich a s nimi. Jaké bude cestování s neposedným roštákem, který strčí prsty všude kde může a co kolem něj projde to se snaží ochutnat?! Sledujte naše zápisky z cest, kde se Vám budu …..prozradím, že začínáme v australském Cairns odkud pochází naše australská část rodiny.

Rodina na cestách Asií - cestování s dětmi 2

Čtěte dále