Rodina na cestách – Bali

Další destinací na našem listu bylo Bali. Tahle krásná indonejská země, zdobená útesy, mystickými chrámy a rýžovými poli. I přesto, že jsme oba dva na Bali už byli několikrát, rozhodli jsme se ji i tentokrát zařadit na náš list a strávit několik dní tam.


Bali, to je exotika

Bali jsem odjakživa měla ráda a proto mi nevadilo se sem vracet. Tentokrát to ale bylo jiné. Přišlo veliké zklamání. Jelikož nejsme jediní, kteží lásku pro Bali sdílejí, je to země, která se během let proměnila z ráje na peklo přeplněné turisty, ale hlavně pak…odpadky. Slyšela jsem o tomhle problému už od pár přátel, ale až na vlastní oči jsem viděla, jak vážný tenhle problém je.

Rodina na cestách - Bali

Všude kam se hnete, podívate, odplavete, brodíte se smetím, plastovými, obaly od všeho co vás napadne. Byl to ten nejsmutnější pohled co jsem viděla. Pláže, které jsou normálně nádherné jsou nyní schované pod vrstvou smetí. Místní lidé se zdají se situací být v pořádku a proto málokdy vidíte, že by někdo něco uklízel. Občas to jen shrábnou na jednu velkou hromadu a pak….děj se vůle boží.

Rodina na cestách - Bali 2

Vedle toho ceny rostou a úroveň kvality služeb rapidně klesá. Takže i v hotelích najdete špínu a například jízda taxíkem nebo jedno pivo, což byly před pár lety velice levné komodity jsou nyní výrazně dražší.

TIP: Bali: cesta do ráje

Nejsem normálně vůbec negativní člověk a snažím se vždycky najít něco hezkého, ale tentokrát jsem opravdu byla zklamaná a víceméně smutná.

Rodina na cestách - Bali 1

Ve finále nám ještě malý onemocněl a potrápilo ho takzvané Bali Belly, což je celkem normální pro každého kdo Bali navštěvuje. Jeho malé tělíčko s tím ale mělo víc práce se vypořádat a proto nás to docela potrápilo. Byli jsme tak všichni tři rádi, když jsme po deseti dnech skočili do letadla a odletěli jsme do Singaporu, což je naopak země, kde se doslova můžete najíst ze země, protože čistota je pro ně na prvním místě. A to taky můžeme potvrdit.

Ubytování na Bali >>

Dovolená na Bali >>

Čtěte další díly cestopisu

Napsat komentář