Rodina na cestách – první zastávka v Cairns


Naší první destinací bylo místo, které je ještě pořád v Austrálii, ale i tak téměř čtyři hodiny letu ze Sydney. Tou zastávkou bylo Cairns, což je přístavní městečko na severním pobřeží Austrálie. Tahle nádherná tropická destinace je místem, odkud pochází naše australská část rodiny.

Měli jsme příležitost strávit v téhle úžasné lokalitě pět dní a mezi návštěvami příbuzenstva a rodiny jsme stihli navštívit i několik hlavních turistických míst, která by neměla chybět na seznamu žádného turisty.

Město Cairns

Cairns samo o sobě je pohodové městečko plné slunce, ale hlavním lákadlem je pak deštný prales Kuranda a samozřejmě Velký bariérový útes. Na ten jsme se vydali hned druhý den. V ranních hodinách vyráží hned několik lodí tím směrem. Plavba lodí trvá kolem dvou hodin a jelikož ten den byl docela silný vítr, musím přiznat, že to byla docela zábava a že jsme celé dvě hodiny skákali do vzduchu. V okamžiku, kdy ale loď zastavila před jedním z útesů, byla jsem naprosto ohromená. barva vody je tak neuvěřitelná a teplota kolem 30°C o to lepší. Po krátkém školení jsme na sebe natáhli potápěčskou výzbroj a šlo se pod vodu. Do jiného světa. Nevěděla jsem, kam dřív s očima.

Želva - Cairns Austrálie

Kolem mě plavali želvy, tisíce druhů ryb a dokonce i to co ve vodě potkat nechete, dva malí žraloci. Jeden z nejnádhernějších zážitů v životě, který nezapomenu do smrti.

Ryby vy moři - Cairns Austrálie

V dalších dnech jsme pak navštívili tropické pralesy, kde jsou nádherné výhledy na vodopády a na celou tu subtropickou krásu.

Vodopády Cairns Austrálie

Lanovka vás vyveze vysoko nad koruny stromů, kde se před Vámi rozevře několik hektarů pralesů a na konci máte možnost pěší turistiky, kterou doporučuji určitě nevynechat.

Čtěte první díl našeho putování s rodinou na cestách a díl třetí z Bali.

Osobně si myslím, že pět dní bylo na Cairns málo, protože jsme nestihli vše, co stojí za vidění.

Přístav - město Cairns v Austrálii

I tak to ale bylo jedno z nejkouzelnějších míst co jsem v Austrálii navštívila a doporučuji všem strávit minimálně jeden celý den venku na útesech.

Ubytování ve městě Cairns a okolí

Napsat komentář