Rogoznica je kouzelné chorvatské městečko


Toto léto jsme se s rodinou chtěli vydat na Istrii, protože jsme jeli jen holky tak abychom nejeli takovou dálku. Nakonec jsme získali skvělé ubytování a s tím i možnost objevit další kus Chorvatska.

Rogoznica je původně rybářská vesnice v části Dalmácie. Poblíž se nachází Šibenik a druhé největší město v Chorvatsku, Split.

Rogoznica Chorvatsko

Cesta autem do Chorvatska  probíhala kupodivu klidně a bez zdržení. Nejlepší je ta chvíle, kdy po dlouhé cestě a celý ztuhlí poprví spatříte vysněné moře. Rogoznica má kromě hlavních ulic dost úzké postranní uličky, takže vyhýbat se protijedoucím autům byl dost oříšek. Nakonec jsme to zvládli a dojeli do našeho apartmánu. Ten se nacházel 5 minut chůze od moře. A musím říct, že bylo krásně průzračné.

Rogoznica Chorvatsko přístav

Rogoznica pláže

Pláž není nijak velká a je posetá podle mě dost ostrými kamínky, což pro někoho, kdo nenosí boty do vody, není zrovna to pravé. Nicméně se nám nikdy nestalo abychom nenašli místo a nebo abychom leželi hlava na hlavě. Skvělé jsou i stánky, kde obsluhují velice milý hoši a za ty peníze dostanete opravdu velké porce jídla jako je burger, krevety nebo rybičky a vždy dobře ochucené.

Chorvatsko Rogoznica recenze

Ještě ten den jsme se vydali do města. To už z našeho apartmánu nebylo úplně za rohem, ale velká Marina s jachtami, které braly dech a zmrzlina na každém rohu, nám dlouhou cestu vynahradila. Pro mě zvláštní je most přes moře, který spojuje novou část města se starší. Musím přiznat, že tam jsme se přímo podívat nebyly, ale z dálky bylo vidět kostelík a celkově to v této části bylo architektonicky zcela jiné. Cestou zpět jsme se rozhodli pro jinou cestu. Díky tomu objevili dle mého názoru unikátní Dračí jezero, které je spojeno s mořem. Vodu jsme zkoušeli a byla vážně slaná.

TIP: Ražanj je klidná chorvatská vesnička

Bohužel jsme v Rogoznici byli pouhé 4 dny, ale letos se chystáme opět na to samé místo. Věřím, že jsme zdaleka neodhalili všechny krásy tohoto městečka, které mi učarovalo. Tentokrát máme v plánu se po cestě zastavit v národním parku Krka, které je asi 15 kilometrů od Šibeniku a je to parádní místo na výlety v okolí.

Ubytování (booking) Rogoznica

Související: