Rosenburg – zámek v Rakousku se sokolnickým dvorem


Dovolenou strávenou v nádherné přírodě Podyjí si můžete obohatit o návštěvu Dolního Rakouska a strávit den ve městě Retz, Horn a také si udělat chvíli na prohlídku zámku Rosenburg. Jeden z nejkrásnějších rakouských zámků se hrdě tyčí nad údolím řeky Kamp a již z dálky upoutá vaši pozornost.

Historie

Jeho vznik se datuje do roku 1175 a původně se jednalo o strážný a obranný hrad v gotickém stylu. K přestavbě hradu na zámek v renesančním duchu došlo až v průběhu 16. století, a to především přičiněním bratří Grabnerů.

Šlechtic Vinzenz Muschinger  získává zámek do svého vlastnictví počátkem 17. století. Jeho přispěním vzniká v zámeckém areálu jeden z největších turnajových dvorců v evropských poměrech.

Následující majitel hrabě Windhag obohatí zámecký areál o jedinečně zbudované ochozy a arkýře, včetně 13 věží. Podílí se na vybudování zámecké knihovny, luxusním vybavení vnitřních interiérů a také rozšíření okolí zámku o skvostnou zahradu s růžemi.

Hraběcí rodina Hoyos se stará o zachování a údržbu této jedinečné historické pamětihodnosti, která po několika požárech a opravách, slouží především jako muzeum.

Dnešní Rosenburg

Zámek se stal unikátním místem, které svým návštěvníkům nabízí ukázky z prastaré tradice sokolnického chovu. K dispozici je také muzeum sokolnictví. Návštěvníci mají také možnost shlédnout poměrně rozsáhlou sbírkou historických zbraní a projít se udržovanými zámeckými zahradami.

Kromě tradičních prohlídek pořádá také speciální prohlídky určené pro děti (výběr ze 4 okruhů), které zde s kamarády také mohou oslavit své narozeniny v přestrojení za rytíře či bílou paní.

Mladí snoubenci toužící po romantice mají možnost se nechat na zámku oddat a také si zde nechat vystrojit svatební hostinu. Prostory zámku je také možné si pronajmout pro účely pořádání konferencí, oslav a jiných aktivit.

Návštěvní doba

Zámek je běžně dostupný v období turistické sezóny od dubna do konce října. Větší skupiny návštěvníků si mohou dopředu rezervovat komentovanou prohlídku s průvodcem.

Fotogalerie

Web: www.rosenburg.at

Doporučujeme: