Rozhledna Alfonse Muchy v Ivančicích s návštěvou muzea

Město Ivančice se nachází 20 km jihozápadně od Brna. Kromě toho, že je rodištěm herce Vladimíra Menšíka, se zde narodil také známý malíř Alfons Mucha. V Ivančicích je tak možné udělat si příjemný výlet do přírody a nakonec jej spojit rovnou i s trochou kultury v místním muzeu věnovanému památce Alfonse Muchy.


Rozhledna Alfonse Muchy

Je pojmenovaná po známém malíři je zasazena do krásného okolí na kopci Réna v nadmořské výšce pouhých 310 m. n. m., a je tak jednou z nejnižších v České republice. I přes to je možné kochat se krajinou, kterou protéká řeka Jihlava. Vidět je možné, kromě okolní přírody i třeba komíny Jaderné elektrárny Dukovany.

Ivančice z rozhledny Alfonse Muchy

Rozhledna na svém místě  stojí od roku 1930, kdy byla nahrazena její původní dřevěná podoba pevnější železobetonovou konstrukcí.

TIP: Menšíkova rozhledna Hlína

Kromě výhledu z rozhledny byly vytvořeny další dvě přilehlé vyhlídky, které nabízí i poučné turistické tabule o historii města.

Kudy k rozhledně

Na rozhlednu se dá jednoduše dostat po červené turistické značce z Ivančického náměstí. Po přejití železničních kolejí, které město spojují v jednom směru s Brnem, projdete parkem Réna kolem již zmiňované řeky Jihlavy a pak do strmějšího avšak krátkého kopce až k rozhledně.

Otevírací doba

Rozhledna je veřejně přístupná celoročně, takže není problém ji navštívit za jakéhokoliv počasí.

Muzeum

Jakmile se pokocháte výhledem po okolí, je možné navštívit i zdejší muzeum Alfonse Muchy, které vzniklo již na konci 19. století, v roce 1894, a tím je považováno za jedno z nejstarších regionálních muzejí na Moravě. Muzeum je jednou z několika poboček Muzea Brněnska. V muzeu si můžete prohlédnout nejznámější díla tohoto malíře, a to včetně československé padesátikoruny, jejíž podobu návrh právě tento malíř. Výstavy muzea se pořádají několikrát do roka v památníku Alfonse muchy na Náměstí v Ivančicích. Součástí muzea je i expozice Vladimíra Menšíka.

Ubytování v okolí

Související články:

Napsat komentář