Rozhledna Bára u Chrudimi

Dřevěná rozhledna Bára stojí na kopci „vrch“, kde se zabaví každý, kdo má rád adrenalinové sporty, pokud vám výstup na ne moc stabilní rozhlednu nevadí, můžete sami nebo s dětmi navštívit i nedaleké lanové centrum.


Nejedná se ale o prolézačky, jako například v lanovém parku v Oseku, ale chodíte zde po provazech ve výšce několika metrů připoutáni pouze karabinou, takže toto je spíše pro děti starší 10 let a více.

Parkování

Při cestě z Chrudimi projedete malou obcí Podhůra a na jejím konci je parkoviště Podhůra. Odtud to je přibližně půl kilometru k rozhledně po žluté turistické značce.

Rozhledna Bára II. Chrudim

Z dálky vypadá, jako by byl složena z malých dřevěných prkýnek a když přijdete blíž, nebudete daleko od pravdy.

Stabilní moc není, nahoře se hýbe pěkně a její „útroby“ drží několik ocelových lan. Moje děti ani manželka se mnou nechtěli nahoru vylézt, takže jsem to dal sám.

  • Výška rozhledny: 17 metrů
  • Počet schodů: 78

Historie rozhledny

Původní rozhledna Bára I. byla postavena v roce 2008, ale pouze 4 dny po jejím otevření 21. června byla smetena vichřicí a proto byla její konstrukce vylepšena a Bára 2 byla dostavěna a zpřístupněna v září o rok později.

Co odtud uvidíte

  • Železné hory
  • Chrudimsko
  • Polabí u Pardubic
  • Krkonoše
  • Orlické hory

Otevírací doba a ceník

  • Duben – říjen

Od listopadu do března je zavřeno.

Vstupné se neplatí.

Co navštívit v okolí

I když jsme sem jeli původně jen na „vyhlídku“, nenechali jsme si ujít i cestu lesem, s kočárkem zde projedete v pohodě, je to taková klidná oblast, kde potkáte i mnoho cyklistů, vždyť pardubicko je „placka“. Po kilometru jsme došli na takovou pěknou mýtinu, kde byla lesní tělocvična.

Dnes jich roste v republice celkem dost, což je dobře, jak děti tak i dospělí si zde mohou zacvičit a rozhýbat se :)

Web: https://lesychrudim.cz/

Po menším tělocviku jsme pokračovali kolem rozhledny zpět k autu a vyrazili přes Chrudim a Pardubice kolem obce Ráby na Kunětickou horu, kde jsme s dětmi museli navštívit i nedalekou oboru s jeleny.

Fotogalerie

Ubytování v Chrudimi a okolí

Máte rádi rozhledny? Podívejte se, jaké další jsou v České republice.

Doporučujeme: