Rozhledna Bára u Chrudimi


Dřevěná rozhledna Bára stojí na kopci „vrch“, kde se zabaví každý, kdo má rád adrenalinové sporty, pokud vám výstup na ne moc stabilní rozhlednu nevadí, můžete sami nebo s dětmi navštívit i nedaleké lanové centrum.

Nejedná se ale o prolézačky, jako například v lanovém parku v Oseku, ale chodíte zde po provazech ve výšce několika metrů připoutáni pouze karabinou, takže toto je spíše pro děti starší 10 let a více.

Rozhledna Bára

Z dálky vypadá, jako by byl složena z malých dřevěných prkýnek a když přijdete blíž, nebudete daleko od pravdy.

Stabilní moc není, nahoře se hýbe pěkně a její „útroby“ drží několik ocelových lan. Moje děti ani manželka se mnou nechtěli nahoru vylézt, takže jsem to dal sám.

I když jsme sem jeli původně jen na „vyhlídku“, nenechali jsme si ujít i cestu lesem, s kočárkem zde projedete v pohodě, je to taková klidná oblast, kde potkáte i mnoho cyklistů, vždyť pardubicko je „placka“. Po kilometru jsme došli na takovou pěknou mýtinu, kde byla lesní tělocvična.

Dnes jich roste v republice celkem dost, což je dobře, jak děti tak i dospělí si zde mohou zacvičit a rozhýbat se :)

Web: http://lesychrudim.cz/rozhledna-bara-ii

Po menším tělocviku jsme pokračovali kolem rozhledny zpět k autu a vyrazili přes Chrudim a Pardubice kolem obce Ráby na Kunětickou horu, kde jsme s dětmi museli navštívit i nedalekou oboru s jeleny.

Máte rádi rozhledny? Podívejte se, jaké další jsou v České republice.

Ubytování v Chrudimi a okolí

Fotogalerie

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář