Rozhledna Dalibor u obce Zaječí na Pálavě


Tuto rozhlednu postavili v roce 2012 sami majitelé Vinařství u kapličky, Rostislav Žďárský a Dalibor Babáček, po němž je pravděpodobně pojmenována. Komu by okolí, které vidíte na fotkách, bylo povědomé, pak vězte, že celá první série seriálu Vinaři se zde natáčela.

Nyní se jeho druhé pokračování točí v okolí hradu Hazmburk v Českém středohoří, o kterém jste se na našich stránkách také nedávno mohli dočíst. Ale zpět z rozhledně.

rozhledna dalibor vinařství u kapličky
Rozhledna Dalibor

Parkování

Zaparkovat zde je možné kdekoliv mimo zákaz stání (opět majitelé aut s pražskou spz tyto značky asi neviděli), odtud poté půjdete mezi domy několik desítek metrů a jste u rozhledny.

Rozhledna Dalibor - Zaječí Paláva 10
Výhled z rozhledny Dalibor

I když je vysoká pouze 11 metrů, vylézt po 40 kovových schodech, jaké si prohlédnete na fotce níže, může pro někoho být celkem problém, ale doporučuji se snažit a sami poté oceníte výhled na okolí. Nahoru se jde dobře, dolů to už je trošku horší, ale kdo se dobře drží zábradlí, ten problém nemá :)

Rozhledna Dalibor - Zaječí Paláva 4
Nové Mlýny na Pálavě

Z rozhledny uvidíte vodní nádrž Nové mlýny, rozhlednu Maják, část Pálavy a také Lednicko – valtický areál. A líbit se vám určitě bude i v malebném městě Valtice.

Web: www.vinarstviukaplicky.cz

Ubytování v Zaječí a okolí

Kam dál na rozhledny a další výlety: