Říká se, že kdo nebyl na této rozhledně, neviděl Karlovy Vary a protože jsem v tomto městě byl několikrát pracovně, bylo na čase vyrazit do Varů na rodinný výlet. Babí léto se vydařilo, takže na výlety se dá jezdit i v říjnu.

Parkování v Karlových Varech

První věc, kterou hledám, než vyrazím s rodinou na výlet, je parkování. V centru Karlových Varů nezaparkujete ani o víkendu, a nepočítejte s tím, že byste k této rozhledně vyjeli autem až nahoru. Zaparkovat zdarma lze v ulici Slovenská, kde jsme našli jedno volné místo, nebo popojet kousek na placené parkoviště v ulici Goethova stezka, odkud to je k nástupní stanici lanovky asi 500 metrů.

Lanovka na rozhlednu Diana

Grandhotel Pupp, světoznámý a proslavený í díky jednomu dílu o Jamesi Bondovi, stojí hned vedle dolní stanice lanovky. Pravda, je nutné jít jednou ulicí za tímto hotelem vlevo, moc dobře ten přístup k lanovce značen není.

U hotelu se právě konal sraz historických aut, takže nejeden milovník krásných starých vozů byl nadšen.

Lanová dráha opravdu stojí za to, tento typ je k vidění v České republice pouze na třech místech. Jezdí každých 15 minut, takže čekat dlouho nebudete. Dovnitř se vejde cca 20 lidí. Jízda trvá 3 minuty (pěšky do kopce rozhodně víc jak půl hodiny) a poté, co vystoupíte, již rozhlednu Diana uvidíte.

Víte, že v Karlových Varech je ještě jedna lanová dráha u hotelu Imperial?

Foto galerie

Vstup na rozhlednu je zdarma a na její vrchol lze vystoupat po schodech, nebo jet výtahem. Já, dobře posilněn z místní restaurace, jsem si těch 150 schodů dal pěšky, rodina jela výtahem :)

Rozhledna Diana nabídne super výhled

Výhled z vrcholku rozhledny je parádní, škoda, že slunce nám svítilo celou cestu autem, ale potom, co jsme vystoupili, se zatáhlo a bylo pod mrakem. Ale i tak vidíte vše zajímavé v okolí a hlavně lázeňskou kolonádu, známou například z filmu Vrchní prchni.

Poté, co jsme se pokochali nádhernými výhledy, jsme navštívili Motýlí dům, který najdete ze zadní strany restaurace. Hned vedle je i mini zoo, kde uvidíte malá prasátka, kozy a poníky.

Jedna jízda lanovkou stačila a protože děti potřebují pohyb, šli jsme dolů pěšky. Cesta trvá asi půl hodiny, je to přibližně 1,5km, ale cesta nic moc, kamenů tam je dost. Dojdete až k nástupní stanici lanovky a dále můžete pokračovat po kolonádě a navštívit i známé vřídlo, kam jsme také došli, dali si pár doušků tamní železité minerální vody a k tomu pravé lázeňské oplatky a tím zakončili výlet.

Web: www.dianakv.cz

Kam ještě vyrazit

Ubytování Karlovy Vary

Levné ubytování v Karlových Varech

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •