Rozhledna Diana – symbol města Karlovy Vary


Říká se, že kdo nebyl na této rozhledně, neviděl Karlovy Vary a protože jsem v tomto městě byl několikrát pracovně, bylo na čase vyrazit do Varů na rodinný výlet. Babí léto se vydařilo, takže na výlety se dá jezdit i v říjnu.

Parkování v Karlových Varech

První věc, kterou hledám, než vyrazím s rodinou na výlet, je parkování. V centru Karlových Varů nezaparkujete ani o víkendu, a nepočítejte s tím, že byste k této rozhledně vyjeli autem až nahoru. Zaparkovat zdarma lze v ulici Slovenská, kde jsme našli jedno volné místo, nebo popojet kousek na placené parkoviště v ulici Goethova stezka, odkud to je k nástupní stanici lanovky asi 500 metrů.

Parkování - Rozhledna Diana Karlovy Vary 1

Lanovka na rozhlednu Diana

Grandhotel Pupp, světoznámý a proslavený í díky jednomu dílu o Jamesi Bondovi, stojí hned vedle dolní stanice lanovky.

Lanovka - Rozhledna Diana Karlovy Vary

Pravda, je nutné jít jednou ulicí za tímto hotelem vlevo, moc dobře ten přístup k lanovce značen není.

U hotelu se právě konal sraz historických aut, takže nejeden milovník krásných starých vozů byl nadšen.

Lanová dráha opravdu stojí za to, tento typ je k vidění v České republice pouze na třech místech. Jezdí každých 15 minut, takže čekat dlouho nebudete. Dovnitř se vejde cca 20 lidí. Jízda trvá 3 minuty (pěšky do kopce rozhodně víc jak půl hodiny) a poté, co vystoupíte, již rozhlednu Diana uvidíte.

Víte, že v Karlových Varech je ještě jedna lanová dráha u hotelu Imperial?

Vstup na rozhlednu je zdarma a na její vrchol lze vystoupat po schodech, nebo jet výtahem.

Rozhledna Diana - Karlovy Vary

Já, dobře posilněn z místní restaurace, jsem si těch 150 schodů dal pěšky, rodina jela výtahem :)

Rozhledna Diana Karlovy Vary nabídne super výhled

Výhled z vrcholku rozhledny je parádní, škoda, že slunce nám svítilo celou cestu autem, ale potom, co jsme vystoupili, se zatáhlo a bylo pod mrakem.

Rozhledna Diana Karlovy Vary 19

Ale i tak vidíte vše zajímavé v okolí a hlavně lázeňskou kolonádu, známou například z filmu Vrchní prchni. A tady je vidět parkoviště odkud jsme přišli.

Rozhledna Diana Karlovy Vary 20

Poté, co jsme se pokochali nádhernými výhledy, jsme navštívili Motýlí dům, který najdete ze zadní strany restaurace. Hned vedle je i mini zoo, kde uvidíte malá prasátka, kozy a poníky.

Jedna jízda lanovkou stačila a protože děti potřebují pohyb, šli jsme dolů pěšky. Cesta trvá asi půl hodiny, je to přibližně 1,5km, ale cesta nic moc, kamenů tam je dost. Dojdete až k nástupní stanici lanovky a dále můžete pokračovat po kolonádě a navštívit i známé vřídlo, kam jsme také došli, dali si pár doušků tamní železité minerální vody a k tomu pravé lázeňské oplatky a tím zakončili výlet.

Web: www.dianakv.cz

Levné ubytování v Karlových Varech

Kam ještě vyrazit:

Napsat komentář