Rozhledna Doubravka – Praha 14 Černý Most

Rozhledna Doubravka se nachází v Praze XIV v městské části Černý Most. V článku popíšu kde zaparkovat, kudy se k ní dostat a co odtud uvidíte.


Jelikož do Prahy to máme 100km, byl by asi zmar sem jet jen kvůli jedné rozhledně. Protože je nedaleko IKEA na Černém mostě, sjeli jsme tam na oběd (kuličky – jak jinak) a poté dobře posilněni vyrazili k prvnímu cíli. V den našeho výletu jsem měl v plánu navštívit ještě další dvě rozhledny v Praze, ale o tom později.

Parkování

Je několik míst, kudy se k rozhledně dostat. My zvolili trasu nejkratší a po příjezdu ulicí Broumarská je jsme zaparkovali na začátku ulice Za Rokytkou. Vedle je autoservis, takže poznávací znamení :)

Rozhledna Doubravka Praha - 3

Poté půjdete kousek podél silnice, po které jste přijeli (jako my od Čerňáku) a následně odbočíte vpravo, zde je i cedule, že jdete k rozhledně správně.

Rozhledna Doubravka Praha - 1

Půjdete do kopce a na rozcestí pokračujte vpravo.

Rozhledna Doubravka Praha - 6

Poté vede cesta už jen kousíček lesíkem a za chvilku jste na místě. Od auta to je necelý kilometr a trasu zvládnete i s kočárkem.

Rozhledna Doubravka Praha 14

Otevírací doba

  • Duben – říjen

Od listopadu do března je zavřeno.

Vstupné se naplatí – vstup je zdarma.

Rozhledna Doubravka má originální tvar, vypadá jako trojnožka a právě tyto 3 nohy jsou z akátového dřeva, kterého bylo na stavbu použito celkem 4 km materiálu. Schody jsou pak již klasicky ze dřeva.

Rozhledna Doubravka Praha - 2

Prodej schodů

Zajímavost: Můžete si zaplatit nápis na schodu a mít zde vzkaz nebo reklamu.

Rozhledna Doubravka Praha - 5

Nápis Autovylet.cz by nebyl špatný, ideálně v horní části, kdy už turista nejde tak rychle a má čas si to, co je zde psané, přečíst :)

Z vrcholu rozhledny je prima výhled kolem dokola na hlavní město Praha a jeho městské části, hlavně XIV Kyje. Určitě nepřehlédnete vysoký Žižkovský vysílač.

Tato nová rozhledna se nachází na na kopci Horkalesoparku Čihadla (Praha 14) a stojí zde už přesně rok, otevřeno je od června 2018.

Vyhlídka nemá chybu, souhlasíte?

Rozhledna Doubravka Praha - 7

Jak jsem psal v úvodu, v plánu byly další zdejší zajímavá místa, takže jsme pokračovali na jih Prahy k vyhlídkovým věžím Lahovického mostu a poté na rozhlednu Cibulka, čímž jsme sobotní výlet zakončili.

Rozhledna Doubravka Praha - 8

Přístupová cesta č.2

Druhá možnost, jak se dostat na rozhlednu Doubravka. V případě, že byste se chtěli projít „trošku víc“, můžete se od auta vydat ulicí Za Rokytkou až na její konec, kde po cca 500 metrech odbočte vlevo a pokračujte k rozhledně. Cestou můžete narazit na tato zastavení, podobných panelů je zde několik.

Rozhledna Doubravka Praha - 4

Mapa + adresa

Napsat komentář