Rozhledna Hořidla


Nedaleko obce Chotiněves vyrostla na kopci Hořidla v roce 2008 kovová rozhledna. Přečtěte si, kudy se k ní dostat a podívejte se také na fotky.

Rozhledna Hořidla

Můžeme se k ní dostat několika způsoby. Vlakem dojedeme do Horních Řepčic, pěšky pokračujeme po silnici a těsně před Chotiněvsí odbočíme vpravo na polní cestu, pokračujeme mírně vpravo mezi lesíky, odbočíme vlevo do mírného kopce a již vidíme 14 m vysokou rozhlednu, pokud vystoupáme 67 schodů uvidíme za dobrého počasí řadu vrchů Českého středohoří – Sedlo, Ronov, Vlhošť, Radobýl, Lovoš, vysílač Buková hora, Ještěd a Říp. Vedle rozhledny bývalo ještě po 2. světové válce pohostinství s vyhlídkou.

TIP: Navštivte i další rozhledny v Čr.

Autem dojedeme na začátek Chotiněvsi, zaparkujeme u evangelického kostela, vrátíme se 150 m zpátky a jdeme vlevo po polní cestě viz předchozí odstavec. Autem můžeme dojet také do Jištěrp, zaparkujeme u transformátoru a pokračujeme po polní a lesní cestě do kopce.

Rozhledna Hořidla
Rozhledna Hořidla

Nejkratší cesta je z Encovan – Třebutiček  od božích muk přes louku, pak vpravo kolem oplocené lesní školky a dále lesem do kopce. Ve všech případech není turistické značení a musíme počítat s horším terénem v deštivém období.

Mapa

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář