Rozhledna Hradišť – Kadlín

Rozhledna Hradišť u Kadlína nedaleko Mladé Boleslavi je moc pěkná dřevěná vyhlídková věž, ze které uvidíte Kokořínsko, České středohoří, ale i část Českého ráje.

Rozhledna Hradišť Kadlín

Rozhledna Hradišť Kadlín – parkování

Poté, co projedete Kadlínem, se dostanete na malou křižovatku, kterou využívají hlavně cyklisté. Vpravo je silnice k rozhledně, kam je ale zákaz vjezdu. Auto nechte tedy na křižovatce a těch cca 300 metrů dojděte pěšky, je to po rovině, jak vidíte na fotce.

Rozhledna Hradišť Kadlín 4

Otevírací doba

Duben – říjen:

úterý – neděle

  • 9 – 18 h

Mimo otevírací dobu je možná návštěva rozhledny pouze po domluvě. Při nepříznivém počasí je rozhledna z důvodu bezpečnosti uzavřena.

Ceník

Vstupné na rozhlednu v Kadlíně je dobrovolné a slouží na její údržbu. U rozhledny je ale aktuální informace, že jim vandalové pokladnu ukradli, takže můžete přispět na městském úřadě, kde nyní pokladnička je. (Osobně takové jednání nechápu a odsuzuji – brzy by se totiž mohlo stát, pokud budou vandalové všude, že nebude kam za památkami a rozhlednami cestovat).

Co uvidíte z rozhledny Hradišť

Díky tomu, že máte výhled od všech světových stran, je vidět opravdu hodně daleko. Navíc v den, kdy jsem zde byl – poslední říjnový, bylo celkem větrno, ale právě proto nebe bez mraků a s výhledem do velkých dálek. Dobře je vidět např. hrad Bezděz.

Rozhledna Hradišť Kadlín 2 Rozhledna Hradišť Kadlín 3   Rozhledna Hradišť Kadlín 5

Mapa