Rozhledna Jeřabina u Litvínova v Krušných horách

Rozhlednu Jeřabina najdete cca 4 km nad městem Litvínov u obce Nová Ves v horách. Výhled je odtud opravdu nádherný a pravděpodobně zde nikoho nepotkáte, moc turistů sem neproudí.


Parkování

Poté, co vyjedete serpentýny z Litvínova a projedete obcí Křižatky, pokračujte dále na obec Mníšek. Cca kilometr před ní auto nechte vpravo hned u silnice na malém parkovišti u cedule, směřující k rozhledně. Na fotce v galerii to je vidět.

Kudy z rozhledně Jeřabina

Cesta vede lesem, po kořenech a je vzdálena cca 500m od parkoviště.

Výhled

Rozhledna není moc vysoká, těch pár schodů zdolá každý a kdo bude unaven, může si sednout na lavičku, která je nahoře na vyhlídce.

Uvidíte jak Krušné hory, tak i město Litvínov a zničenou krajinu v jeho okolí díky těžbě uhlí, které zde bylo několik desetiletí.

Fotogalerie

Ubytování

Nejbližší ubytování je v obci Klíny, kde je i parádní bobová dráha. V létě zde bude volno, v zimě ale plno, je to oblíbené lyžařské středisko. Rezervujte zde.

Mapa

Dále odtud můžete pokračovat na zámek Jezeří, kam jsem také cestu měl naplánovanou.  A nenechte si ujít další české rozhledny, je jich v okolí několik, jako např. Hláska na Hoře Sv. Kateřiny.