Rozhledna Klínovec je ta nejvyšší v Krušných horách


Na Klínovci je nejen parádní kamenná rozhledna, která je pátá nejvýše položená v Čechách, ale najdete zde i bike park, lanovky, sjezdovky a výbornou restauraci.

Kudy autem na rozhlednu Klínovec

Rozhledna Klínovec

Vyrazit do hor mě napadlo přitom, když jsem viděl předpověď počasí, která hlásila více než 32C, což je v poslední prázdninový víkend celkem neobvyklé, když celé dva letní měsíce bylo stěží 20 stupňů.

Jelikož se celý týden ale teplota zvedala, vyrazili jsme dobýt Klínovec :)

Cesta z Ústí nad Labem v pohodě, cca 108km a hodina a půl cesty přes Teplice, Bílinu, Most, Chomutov a a odtud stále do kopce až do výšky 1200 metrů nad mořem, kde se právě Klínovec nachází.

Parkování na Klínovci u rozhledny není problém

Oproti zimě je v létě výhoda, že parkoviště jsou téměř prázdná a tak lze parkovat kdekoliv díky absenci závor a vypnutých systémů na placení.

A navíc zde bylo pouze 24C, proti těch více jak 32C v nížinách, takže paráda.

Autem jsme tedy vyjeli až k rozhledně na Klínovci, paní měla ale u vstupu cedulku přijdu hned, ale asi ji to na wc trvalo déle, protože se ani po 5 minutách neukázala :)

Parkování - Rozhledna Klínovec

Tak jsme vyrazili na oběd.

Restaurace

Restaurace (občerstvení) je cca 50 metrů pod rozhlednou, a je zde příjemné venkovní sezení. Cyklistů hafo, snad skoro všichni z Německa, ale jídlo nám na stole přistálo rychle a chutnalo výborně, takže doporučuji. Cena ale je s horskou přirážkou. Řízky ale byly pro každého na talíři dva, takže byl v podstatě jeden za 70kč a to je v pohodě.

Restaurace - Rozhledna Klínovec

Po jídle jsme tedy na rozhlednu vyrazili podruhé a to už zde paní byla přítomna.

Vstupné

Dospělí 25kč, děti do 7 let neplatí. Cena za rodinné vstupné je celkem 50kč, takže super ceník vstupenek, tak to má být.

TIP: Jáchymov – první radonové lázně na světě

Shora vidíte opravdu polovinu Krušných hor a na tabulkách se dočtete, co je vidět jakým směrem. Parádní výhled, byl slunný den takže viditelnost super, rozhledna pěkná, určitě doporučuji navštívit. Provoz rozhledny je v létě až do 7 hodin do večera, takže to stihnete bez problémů.

Rozhledna Klínovec 16

Otevírací (provozní) doba

Říjen – duben 9 – 17h

Květen – září – 9 – 19h

Parametry rozhledny

Nadmořská výška – 1244m (Nejvýše položená rozhledna, pokud navštívíte sever Čech)

Počet schodů – 75

Na rozhledně je online kamera, takže můžete v přízemí sledovat, jak je nahoře :)

Ubytování

Nejen v létě je ubytování v okolí rozhledny Klínovec velmi žádané, oblíbené jsou Apartmány Klínovec – Loučná pod Klínovcem, Hotel Klínovec, Penzion Max, Sporthotel Rudolf a další. kdo se chystáte na Klínovec v zimě, je nevyšší čas rezervovat ubytování.

 

Odtud jsme poté pokračovali na nedaleký Boží Dar, kde je pro děti Ježíškova cesta.

Trasa z Božího Daru na Klínovec je autem cca 5 minut a pěšky to je 3-4kilometry „přes louku“ :)

Odkazy

Klínovec web kamera (webkamery)

Bikepark a koloběžky

Půjčovna kol a koloběžek je zde pro každého, kdo má rád adrenalin a chce si prostě sjet sjezdovku. Na kole dolů jezdilo ale mnohme víc lidí než na koloběžce. Navíc v nádherném okolí Krušných hor a rozhledny Klínovec vedou cyklotrasy a cyklostezky, takže pokud se sem chystáte na dovolenou, kola si vezměte rozhodně s sebou.

Jak na Klínovec v zimě

Mnozí milovníci lyžování na Klínovec vyráží pouze v zimě, protože zdejší ski areál je opravdu kvalitní. Kdo nechcete hledat parking, což je mnohdy v zimní sezoně celkem problém, lepší volba je lanovka z Jáchymova, která vás vyveze až na Klínovec.

Klínovec mapa

Další rozhledny v okolí

Napsat komentář