Rozhledna Kostelní Hlavno


Kostelní Hlavno je malá obec nedaleko města Brandýs nad Labem  – Stará Boleslav a je zde moc pěkná rozhledna. Pokud budete mít cestu kolem, rozhodně se sem vydejte, je to prima výlet.

Rozhledna Kostelní Hlavno – recenze

Rozhlednu uvidíte hned od silnice, kde také hned naproti můžete své auto zaparkovat, pokud sem přijedete vozem. Kdo by rád dorazil vlakem, pak je dobré vědět, že nejližší železniční stanice je cca 5km odtud.

Rozhledna Kostelní Hlavno 2

Otevírací doba

Otevřeno je po celý rok, 365 dní v roce.

ALE, je nutné zavolat panu Dušičkovi, který bydlí ve zdejší vesnici a přijde vám otevřít. Při mé návštěvě dorazil ani ne za 20 minut.

Rozhledna Kostelní Hlavno 4

Ceník – vstupné

Vstupenka na rozhlednu stojí 20 kč.

Informace o rozhledně Kostelní Hlavno

Ještě teď jsem plný dojmů díky panu Dušičkovi. Ten o rozhledně vypráví tak zasvěceně, že vám zde hodina uteče že ani nebudete vědět. Dozvíte se unformace o vesnici, co zde je v okolí zajímavého a samozřejmě i také co vše můžete v dáli vidět.

Rozhledna Kostelní Hlavno 5

Díky tomu, že je kolem dokola nížina, uvidíte jak na Říp, ale i docela vzdálený Lovoš, ale třeba i Žižkovský vysílač v Praze.

Rozhledna Kostelní Hlavno 6

Letos mě nadchlo také vyprávění na vyhlídkové věži v Roudnici nad Labem, ale zde to bylo ještě mnohem poutavější, díky tomu, že pan Dušička je zdejší rodák.

Pokud sem přijedete s dětmi, můžete si koupit i turistickou známku nebo samolepku do deníčku, pokud jej děti vedou – doporučuju.

A navíc, při odchodu možná také dostanete dřevěný hlavolam, jak vidíte na fotce. Dodnes jsem jej nesložil :)

Hlavolam - Rozhledna Kostelní Hlavno

Výstup na rozhlednu je celkem adrenalin, ale ještě víc když půjdete dolů :)

Rozhledna Kostelní Hlavno 3

Rozhledna Kostelní Hlavno 7

Mapa

Kam dál na výlet v okolí: