Rozhledna Kozákov na Kozákově v Českém ráji


Kdo znáte Český ráj, určitě  i na tomto místě jste byli. Přestože jsme zde byli před lety na rodinné dovolené v tomto pensionu, o rozhledně Kozákov jsem se dozvěděl teprve nedávno a tak jsem se ji jal pokořit.

Samozřejmě jak jinak než autem, pokud chcete stihnout za den více akcí – jako třeba Drábské světničky nebo rozhlednu Dubecko, jinak by se to ani nedalo.

Parkoviště

Autem dojedete až na vrchol, kde je Riegrova turistická chata Kozákov a vedle placené parkoviště – 30kč/den. Můžete ale také parkovat podél silnice zdarma, což jsem dnes osobně využil, neboť jsem se zdržel ani ne 10 minut.

Ceník

Vstupné stojí pro dospělého 30 kč a pro dítě do 15 let 20 kč.

Otevírací doba

Duben, říjen, listopad

  • Sobota, neděle: 10 – 16h

Květen, září

  • Úterý – pátek: 10 – 16h
  • Sobota, neděle: 9 – 17h

Červen, červenec, srpen

  • Otevřeno je každý den v týdnu od 9 do 17h

Rozhledna

Rozhledna není moc vysoká a má 2 vyhlídková patra. Z toho výše položeného bylo pěkně vidět na paraglidisty, kteří zde díky pěknému větru poletovali kolem rozhledny a směrem k nedalekým kopcům.

Jedno se musí nechat, vidět je odtud opravdu hodně daleko a kdyby to nebylo do Roudnice nad Labem snad 100km, řekl bych, že jsem viděl i Říp :)

Kdo má hlad, může se zde občerstvit v turistické chatě a kdo touží po další zajímavé atrakci v okolí, může si vybrat na turistickém rozcestníku u vjezdu na parkoviště nebo se podívejte na mé tipy pod článkem.

Fotogalerie

Mapa

Levné ubytování v Českém ráji

Kam na výlety po okolí:

Skalní hrad Vranov – Pantheon – Malá Skála (Český ráj)

2 komentáře u „Rozhledna Kozákov na Kozákově v Českém ráji“

  1. Zdravím , z Kozakova je Říp vidět běžně :)) dokonce až Českomoravská Vrchovina

Napsat komentář