Rozhledna Královka – Bedřichov


Kamenná rozhledna Královka patří mezi ty nejznámější v Jizerských horách. Najdete ji na kopci Nekras nedaleko Bedřichova, oblíbeného zimního lyžařského střediska.

Kudy k rozhledně autem + parkování

Výchozím bodem může být parkoviště Bedřichov P1 central, odtud dále projedete kolem apartmánů Bedřichovka do kopce a stále po hlavní až k rozhledně. Zde jsou dvě parkoviště, cena bude asi klasická 50-100kč, já zde byl jen chvíli takže jsem mohl dát auto bokem a platil jsem jen dvacku…. :)

Pěšky

Z Bedřichova sem vede žlutá i modrá turistická trasa, takže kdo máte v tomto městečku ubytování, můžete sem vyrazit na výlet, není to daleko.

Vstupné

Vstupenku zakoupíte u stánku naproti vstupu na rozhlednu. Platil jsem 50 kč, děti to mají za 35kč. Aktuální ceny zjistíte na webu – odkaz je jako vždy na konci článku.

Otevírací doba

  • Denně 10 – 17:30h

Poté, co vystoupáte 102 schodů, se z vyhlídkové plošiny ve výšce 20,5 metru (výška rozhledny je 23,5 m) rozhlédněte do okolí a uvidíte nejen blízké Jizerské hory a Krkonoše, ale také Český ráj, Jablonec n.N a kousek za ním Ještěd, ale také dohlédnete do Polska i Německa.

Vedle rozhledny je restaurace i hotel, jak vidíte na první fotce, aktuálně probíhá rekonstrukce. Bylo zde i v týdnu dopoledne (v pátek) mnoho rodin, neboť to hřiště je pro děti prima místo.

Fotogalerie

Web: www.hotelkralovka.cz/rozhledna

Další tipy na výlety v okolí:

Vyhlídka Paličník v Jizerských horách

Napsat komentář