Rozhledna Krásno je nejhezčí v ČR

Rozhledna Krásno, Krásenská, Krásenský vrch nebo Hitlerka, tak se jmenuje ta nejkrásnější rozhledna v České republice, jak ji vybrali čtenáři webu iDNES.cz v roce 2011. Nedávno jsem zde byl a musím souhlasit. Najdete ji nedaleko obce Krásno a je opravdu krásná.


Parkování

Z obce Krásno u Sokolova v západních Čechách pojedete směrem na Bečov nad Teplou, po cca kilometru již uvidíte parkoviště, které je hned u silnice vpravo a u něj je šipka směřující k rozhledně. Podívejte se na video, jak se sem dostat autem.

Kudy k rozhledně na Krásenském vrchu

Jak se dostat na rozhlednu Krásenský vrch. Od parkoviště se dejte po asfaltové cestě do lesa, poznávací znamení „krávy vlevo“, následně přejděte potůček a již dále pokračujte do kopce.

Značeno to moc dobře není, ale ztratit se nemůžete. Já ale pro jistotu opět využil české mapy v mobilu a hned bylo jasné, kudy na rozhlednu a za jak dlouho. Cesta od auta vám bude trvat asi 15 minut, je to necelý kilometr. Kdo nepřijede autem, může sem dojít z obce Krásno po žluté, cesta to je ale delší, cca 2 kilometry.

Rozhledna Krásno – Krásenský vrch

Tato kamenná rozhledna je opravdu nádherná.  Schody vedou po jejím obvodu, takže vidíte, kdo jde nahoru nebo dolů a protože se zde moc nedá vyhnout, je lepší počkat, než bude „volno“. Já zde byl ráno v půl 9 v pátek, myslel jsem si, jak tady nikdo nebude, ale už zde z vrcholu běžela jakási neznámá sportovkyně. Vchod je z druhé strany než přijdete. Na vrchol vyjdete bez problémů, výhled je luxusní. Informační tabule vám ukáží, co vše můžete odtud vidět, hlavně krásnou oblast Slavkovský les a také Krušné hory s rozhlednou Klínovec.

Pod rozhlednou je přístřešek, lavičky a také ohniště, zde si můžete třeba upéct buřtíka :)

Navštivte i další rozhledny v Čechách.

Informace o rozhledně Krásno

  • Počet schodů: 120
  • Výška: 25m
  • Vyhlídková plošina: 24 m
  • Typ rozhledny: kamenná
  • Otevírací doba: 24/7
  • Vstupné: Volně přístupná
  • Parkování: 800 m
  • Nejbližší obec: Krásno

Fotogalerie

Mapa

Další rozhledny v okolí

1 komentář u „Rozhledna Krásno je nejhezčí v ČR“

  1. Krásno je nejhezčí rozhledna v Čechách, to máte pravdu. Právě tento víkend mám v plánu tam s manželem a dětmi autem jet, tak jsem ráda, že vím, kde zaparkovat a kudy dál na kopec. Asi výlet spojíme i s tou naučnou stezkou, která vede podél toho potůčku.

Napsat komentář