Rozhledna Ledvice je v elektrárně na vyhlídkové věži


Rozhledna Ledvice je nově otevřená a najdete ji na věži ve zdejší elektrárně. Přestože se o rozhledně píše že je to ta nejvyšší v České republice, rozhodně jsou v Čechách i vyšší vyhlídkové věže.

Nejvyšší rozhledna v Čr

Pokud ale vezmu v potaz, že vyhlídková plošina se nachází ve výšce 144 metrů, pak jde skutečně o nejvyšší vyhlídku v Čechách. Vysoké jsou i další české rozhledny, jako třeba žižkovský vysílač v Praze, jehož výška je 216 metrů, ale vyhlídka z výšky 93 metrů. Doposud nejvyšší budovou v České republice byl mrakodrap Az Tower v Brně, kde se z výšky 111 metrů můžete podívat na město Brno a jeho okolí. Otevřeno pro veřejnost bylo ale jen v den otevřených dveří, jinak zde návštěva možná není.

Rozhledna v elektrárně Ledvice

Elektrárna Ledvice se nachází mězi městy Teplice a Bílina. V sobotu 21.4.2018 zde byla veřejnosti zpřístupněna vyhlídková věž a protože jsme jeli v tento den kolem (cestou z chomutovského zooparku a po návštěvě vyhlídkové věže), rozhodně jsme si návštěvu nemohli nechat ujít.

Ledvice elektrárna parkování

Pokud přijedete autem, pak zaparkovat zde můžete hned před vstupem do elektrárny, kde je infocentrum.

Rozhledna Ledvice otevírací doba

  • Pondělí:  zavřeno
  • Úterý – neděle: 9 – 16 h

Vstupné – ceník

Za vstup na rozhlednu se neplatí. Nevím, zda to bylo proto, že jsme zde byli v den otevření, ale i tak to byla příjemná informace :)

Přijeli jsme před 15 hodinou, sice už zde čekalo 13 lidí, my byli 4 a jelikož pouští po 10, museli jsme výtahem jet nadvakrát.

Předtím ale dostanete oranžové reflexní vesty (jako máte v autě), poslechnete si pár informací a bezpečnostní pokyny na co si dávat pozor a i to, že sem mohou děti od 6 let a žádný návštěvník nesmí mít sandále nebo žabky, je nutná pevná obuv, přecejen se jde k výtahu na rozhlednu kousek areálem elektrárny. V infocentru si také musíte nechat batohy, pokud je máte s sebou, je zakázáno se s nimi  po areálu pohybovat – kvůli bezpečnosti.

Od infocentra dojdete po necelých 5 minutách k výtahu, který má 28 pater a vyveze vás po vrchol, odkud musíte ještě vyjít 44 schodů.

Je zde celkem vedro, protože je rozhledna hned vedle kotelny, jak je vidět na fotkách. Venku je již pak příjemně.

Výhled je parádní, jak na Krušné hory, tak i do Českého středohoří a uvidíte tedy samé známé kopce jako teplickou zříceninu hradu Doubravka, horu Milešovku, a také na druhé straně důl Bílina a také stejnojmenné město.

Pokud vám zbyde čas před začátkem prohlídky rozhledny nebo naopak potom a budete zde s dětmi, doporučuji od infocentra sejít dolů do přízemí po schodech, kde jsou nejen toalety, ale hlavně zábava pro děti. Mohou si zde složit puzzle, chytat magnetické ryby nebo třeba zkusit házet míčkem do vyznačených děr. To bavilo i dospělé :)

Návštěvu elektrárny a rozhledny v Ledvicích rozhodně mohu doporučit.

Fotogalerie

Mapa

Navštivte také:

Pohádkový les Hrobčice – Naučná stezka skřítka Hrobčíka