Rozhledna Letná v Teplicích


Letná je nejen rozhledna, ale i stejnojmenná část města Teplice. Tento hrádek najdete v letenském parku nedaleko hvězdárny.

Rozhledna Letná Teplice

Když jsem hledal informace, kde se tato rozhledna nachází a kudy se dostat na vrchol, dočetl jsem se, že se na ni jde přes restauraci. Ale to je mylná informace. Když vejdete vstupními dveřmi, na rozhlednu se jde hned nahoru po schodech, ale restaurace je vpravo a má samostatné dveře.

Podívejte se i na video rozhledny.

Můžete tedy vystoupat pouze do prvního patra po betonových schodech nebo vyjít až na vrchol po kovových schodech, což doporučuji. Vyhlídka nabízí rozhled do všech světových stran a můžete odtud vidět všechna zajímavá místa v Krušných horách i Českém středohoří, z nichž jsme už většinu navštívili a také jsme o nich psali.

Co odtud uvidíte

Parkování

Zaparkovat lze přímo u rozhledny Na Letné nebo o kousek dál přímo u příjezdové silnice.

Fotogalerie

Mapa

Ubytování Teplice

V Teplicích se každý rok koná Lázeňská sezona, máte-li rádi hudbu všech žánrů, rozhodně si tuto akci nenechte ujít. Děti určitě nadchne nový lanový park vedle fotbalového stadionu na střeše supermarmarketu Kaufland. A kdo má rád teplou vodu, ten určitě musí vyrazit do teplického aquaparku, voda i vzduch zde má 33C.