Rozhledna Lucemburkův kopec se nachází v Malečově na Lucemburském kopci. Otevřena veřejnosti byla v roce 2020, tak vám nic nebrání se sem také vydat.
Parkování
Rozhlednu uvidíte už od silnice a auto lze nechat zdarma na kraji louky na „polním parkovišti“ Pohoří u Malečova. Kdo sem jezdí v zimě lyžovat na tamní sjezdovku, bude vědět, ta je hned vedle.
Kudy pěšky na Lucemburský vrch
K rozhledně dojdete bez problémů, není to ani 300 metrů. Stačí projít kousek lesem na Lucemburkův kopec.
Jak se můžete dočíst na informační tabuli, za stavbou stál spolek Malečovský rozhled, z.s., který zajistil formou sbírky potřebné finanční prostředky – 550 tisíc. Výstavba probíhala v letech 2018-2019.
Rozhledna je přístupná veřejnosti od 8.5.2020.
Co odtud uvidíte:
- Tiské stěny
- Děčínský Sněžník
- Růžovský vrch – zde navštivte Růženku
- Bukovou horu
- Vlhošť
- Pannu
- Sedlo
- Říp
V případě dobré viditelnosti lze zahlédnout:
- Ještěd
- Hřbety Krkonoš
- Vrch Ládví v Praze – zde je vyhlídková věž
- Bezděz
Posezení je v okolí dost, jak se můžete podívat i na mém videu. Vrátili jsme se sem po 4 letech a stále je ve výborném stavu.
Fotogalerie
Ještě než odtud odjedete, zajděte se podívat také na Esövu vyhlídku.