Rozhledna Na Chocholíku


Rozhledna Na Chocholíku se nachází v jihomoravském kraji zhruba pět kilometrů od města Vyškov. Její název se odvíjí od kopce Chocholík, na kterém se vypíná. Vrchol kopce dosahuje výšky 367 metrů nad mořem.

Rozhledna Chocholík parkování

Nejsnazší cesta vede po dálnici ke sjezdu číslo 226 na Vyškov, poté pokračujte buď směr Vyškov nebo Luleč do obce Drnovice. Zaparkovat můžete u Hospůdky pod Chocholíkem nebo u obecního hřbitova. Záleží na tom, kterou cestou se k rozhledně chcete vydat. My jsme parkovali u silnice nedaleko hospody a vydali jsme se po modré turistické značce.

Rozcestník rozhledna Chocholík

Příchozí cesty

K rozhledně se můžete z obce Drnovice vydat dvěma různými cestami, po modré nebo žluté turistické značce.

Žlutá turistická značka

Pokud zaparkujete u hřbitova, tak se dále můžete vydat buď pěšky nebo na kole po žluté značce. Cesta vede po zpevněné silnici až k rozcestníku „Pod rozhlednou“, odkud se dále pokračuje po modré turistické značce. Trasa měří 1,6 kilometru s mírným stoupáním zhruba 70 výškových metrů.

Modrá turistická značka

Když zaparkujete u Hospůdky pod Chocholíkem, můžete zvolit nejkratší variantu výstupu k rozhledně po modré turistické značce. Cesta vede lesem po pěšince, kterou lemuje ostružiní. Měli jsme to štěstí, že jsme zrovna mohli zralé plody ochutnat a zpříjemnit si tak výstup.

Maliny

Celkově zdoláte necelých 800 metrů s převýšením cca 90 metrů. Je možné se vrátit po cestě, po které jste přišli, nebo se napojit z modré turistické značky na žlutou a kousek za hřbitovem navázat na zelenou turistickou značku. Ta vede podél hlavní silnice a dovede vás k Hospůdce pod Chocholíkem.

Rozhledna Na Chocholíku

Rozhledna z ocele se stavěla od roku 2010 do roku 2011 na místě, kde dříve stála stavba z dřevěných kulanů. Pro veřejnost je otevřena od 1.5.2011.

Rozhledna Chocholík

Vstupné se zde neplatí a můžete přijít kdykoli, je volně přístupná. Rozhledna měří 26 metrů a na vyhlídkovou plošinu do výšky 23 metrů vás přivede 144 schodů. Když je dobrá viditelnost, můžete spatřit Pálavu, Žďánický les, Chřiby nebo Hostýnské vrchy. V případě, že je výborná viditelnost, můžete zahlédnout i Alpy, my jsme takové štěstí bohužel neměli.

Rozhledna Chocholík 2

Výhled z rozhledny Chocholík 2

Výhled z rozhledny Chocholík

Rozhledny Jižní Morava