Rozhledna Na Strážné (Hostišová) vám ukáže přírodní krásu kraje


Příjemné počasí a rozkvetlou krajinu si nejlépe vychutnáte návštěvou zajímavého místa, popřípadě vyhlídkového ochozu, který nabídne nádherný výhled do okolí. Pokud netoužíte po historickém městském centru, dejte přednost malé zemědělské obci.

Rozhledna Na Strážné (Hostišová)

Pozvolna rozrůstající se obec Hostišová (Zlínský kraj) poskytuje svým návštěvníkům možnost návštěvy soukromé dřevěné vyhlídkové věže, jež je součástí místního lesoparku za obcí. V její blízkosti se nachází také stánek se suvenýry a občerstvením, prolézací stěna, farma se zvířaty.

Rozhledna Na Strážné
Rozhledna Na Strážné

Technické parametry rozhledny

Objekt rozhledny se tyčí na konci zvaném Strážná ve výšce 347 metrů. Rozhledna byla vytvořena v roce 2013 výhradně z přírodních materiálů. Stojí na kamenném podstavci, na který navazuje dřevěná konstrukce. Rozhledna je vysoká asi 14 metrů a je zastřešená. Po zdolání 40 schodů se ocitnete na jejím vyhlídkovém ochozu, který se nachází ve výšce 10, 5 metru. Ke vstupním dveřím vede kamenné schodiště. Rozhledna je mimo prohlídkový čas uzamčená.

Rozhledna Hostišová
Rozhledna Hostišová

Výhledy z rozhledny a otvírací doba

Rozhledna poskytuje zajímavý výhled na jednotlivé části města Zlína a jeho okolí. Za příznivých podmínek dohlédnete na vrcholky Bílých Karpat, Chřibů, Hostýnských vrchů, dokonce i vzdálených Jeseníků.

Výhled na město Zlín
Výhled na město Zlín

Vstupné

Vstup na rozhlednu je zpoplatněný.

Vstupné činí 20 Kč pro dospělého a 10 Kč pro dětského návštěvníka. Větší skupiny si mohou vyjednat slevu.

Otevírací doba

Veřejnosti je přístupná v průběhu sezóny od května do října v čase od 10,00 – 19,00 hod.

Parkování + přístup k rozhledně

Rozhledna se nachází na okraji obce. Do obce Hostišová se můžete vydat autem nebo na kole. Parkovat můžete v obci nebo na okraji asfaltové cesty.

TIP: Chlumské rybníky u Zlína

Přístupové cesty vedou přes obec Mysločovice, Lhotka, případně Racková. Orientačním bodem je budova obecní knihovny Hostišová. Za ní se po asfaltové cestě dále doleva a následně v první zatáčce doprava. Následuje přírodní hlinitá cesta do kopce a na jejím konci se nachází rozhledna.

Kam na výlety v okolí: