Rozhledna Radejčín (Dubice)


Rozhledna Radejčín, situovaná v malebné krajině severních Čech, představuje lákavý cíl pro milovníky pěší turistiky a nádherných výhledů. Tato rozhledna se nachází nedaleko obce Radejčín, v blízkosti Litoměřic a Ústí nad Labem, a stala se oblíbeným místem pro výlety díky své přístupnosti a malebným panoramatům, které nabízí.

Rozhledna Radejčín

Je celokovová, vysoká 30m a vyjdete na ní po 97 schodech. Z jejího vrcholu si můžete prohlédnout velkou část Českého středohoří, např. i  nový dálniční tunel Radejčín a most dálnice D8. Uvidíte také Krušné hory a v příznivých podmínkách je možné dohlédnout až na vrcholky Lužických hor nebo do hlubin Českého Švýcarska. Okolní krajina s rozlehlými lesy a poli je jako stvořená pro dlouhé procházky a objevování krás české přírody.

Také odtud dohlédnete na Lovoš a samozřejmě Milešovku.

Přístup a turistické trasy

K rozhledně vedou dobře značené turistické trasy, které jsou vhodné jak pro pěší, tak pro cyklisty. Přístupová cesta je navržena tak, aby byla dostupná širokému spektru návštěvníků, včetně rodin s dětmi. Pokud pojedete autem, parkování je možné u vlakového nádraží Radejčín, a odtamtud to je necelý kilometr pěšky.

Z rozhledny vede kolem vyhlídky Jaroslava Srby pěkná turistická stezka do Dubiček, kde je kromě restaurace s pěknou venkovní zahrádkou hlavně krásný výhled na řeku Labe.

Fotogalerie

Mapa

Co ještě v okolí navštívit

Napsat komentář