Rozhledna Rovnina vám ukáže krásu Uherskohradišťska

Slovácká rozhledna s telekomunikační věží se tyčí na odkrytém stejnojmenným návrší nad Uherským Hradištěm (Zlínský kraj). Návštěvníci si mohou užít vycházku nádhernou krajinou přírodního parku Prakšická vrchovina.


Vyhlídka je oblíbeným výletním místem pro rodiny s dětmi. Ty se mohou k rozhledně vydat z různých míst – od Amfíku Bukovina v Popovicích, z Javorovce či Rochusu. Rozhledna se nachází na trase Cyrilometodějské stezky spojující Mistřice s Mařaticemi.

Rozhledna Rovnina Uherské Hradiště

Rozhledna Rovnina parametry

Železná telekomunikační věž rozhledny dosahuje výšky 55 metrů a vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 24 metrů. K jeho dosažení je nutné zdolat neuvěřitelných 127 schodů po točivém schodišti. Vyhlídkový ochoz je obložený dřevem. Není plně zastřešený, neboť na něj navazuje konstrukce telekomunikační věže.

Rozhledna byla postavená a zpřístupněná pro návštěvníky v roce 2003. Vznikla podle návrhu zlínského projektanta a architekta Ing. Josefa Pivody. Investorem stavby byla společnost Eurotel a vlastní realizaci stavby zajistila firma VALPO, s. r. o. Zlín. V roce 2012 došlo k její úpravě. Na vrchol rozhledny byl naistalovaný přijímač 4G.

Výhledy z rozhledny

Odměnou za náročný výstup bude jedinečná vyhlídka do okolí Uherského Hradiště. Na jaké zajímavosti se můžete těšit? Kromě skanzenu Rochus s kaplí svatého Rocha se nabízí také výhled na obec Popovice, Podolí i Kněžpole. Za příznivého počasí dohlédnete až na Velkou Javořinu, hrad Buchlov, Kelčský Javorník i Pavlovské vrchy.

Výhled z rozhledny Rovnina

Otevírací doba

Rozhledna je pro své návštěvníky přístupná zdarma v období od 1. dubna do 31. října. Vstup na vyhlídkový ochoz je na vlastní nebezpečí. Návštěvníci by se před výstupem na rozhlednu měli seznámit s návštěvním řádem a uvážit aktuální povětrnostní situaci. Při deštivém nebo mrazivém počasí hrozí riziko uklouznutí.

Zajímavosti v okolí:

Napsat komentář