Rozhledna Slunečná – Velké Pavlovice

Rozhledna Slunečná je vyhlídka ve Velkých Pavlovicích na jižní Moravě. Výlety v tomto kraji nejsou jen o návštěvách vinných sklípků, ale také o poznávání krás v okolí.

Naše ubytování bylo v obci Přítluky a zpovzdálí jsme zpozorovali i další rozhledny. Během cesty na Slunečnou uvidíme Dalibora v Zaječí a také Maják na Přítlucké hoře. A nová je též pěkná Stezka nad vinohrady v Kobylí.

Vinařská rozhledna Slunečná – Velké Pavlovice

Cestu jsme absolvovali pěšky a místy jsme museli projít i silnicí s běžným provozem automobilů.

Od penzionu z Přítluk až na Slunečnou je to necelých 17 km pěšky.

Tato extravagantní rozhledna měří 18,6 m a na vrcholu dosáhneme nadmořské výšky 240 m.n.m. Podle informační tabule je v provozu od roku 2009 a byla pokrytá modřínovým dřevem. Od roku 2019 je dřevo smrkové, proběhla zde menší rekonstrukce, která trvala zhruba měsíc.

Důležité je, že vzhled celé této krásné rozhledny je zachován.

Z vrcholu můžeme vidět na okolní vesničky či města jako: Němčičky, Bořetice, Kobylí, Vrbice, Hodonín, Velké Bílovice, slovenskou Senicu, Břeclav, Podivín, Rakvice,  Zaječí a Starovičky.

Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic
Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic

Při příchodu jsme byli velmi mile překvapeni spousty laviček a také občerstvením, které je ve stylu vinařského sklípku ve dvou menších budovách. Krom suvenýrů zde můžete ochutnat jak víno, tak i skvělé mošty od místních vinařů. Pár moštů jsme si koupili domů, byly fakt skvělé. Samozřejmostí je i nějaké jídlo typu fastfood..

Vinařský sklípek - prodejna - Velké Pavlovice
Vinařský sklípek – prodejna – Velké Pavlovice

Možná když se podíváte na mapu, tak se Vám vše bude zdát daleko, ale zvládli jsme to s půl roční dcerou a kočárkem, který jsme někdy doslova táhli do kopců. Není nic krásnějšího než strávit čas s rodinou v přírodě a nemyslet na každodenní pracovní život či domácí povinnosti. Takové výlety doslova okysličí váš mozek a pohladí duši při romantických procházkách vinicemi. Nejvhodnější doba výletu a užití si vinic je koncem léta.

Rozhledna Slunečná parkoviště

Kdo by chtěl k rozhledně autem, tak se dá zajet de facto až pod samotné stavení a uděláte si krátký výšlap.

Rozhledna Slunečná parkoviště

Výhledy z rozhledny

Výhled z rozhledny Slunečná

Výhled z rozhledny Slunečná 2

TIP: Kaplička Hradištěk Velké Bílovice

Výhled z rozhledny Slunečná 3

Výhled z rozhledny Slunečná 4

Výhled z rozhledny Slunečná 5

Ubytování ve Velkých Pavlovicích