Rozhledna Strážný vrch u Merboltic


Strážný vrch je rozhledna u obce Merboltice. Autem se sem sice dojet nedá, ale procházka to je pro rodiny klidně i s kočárkem.

Parkování

Zaparkovat lze v obci Velká Javorská, dobře vás navedou ukazatele. Míst zde je tak pro 5 aut, ale jelikož toto místo jako výchozí bod nebude mít pravděpodobně moc auto-turistů, neměl by to být problém.

Rozhledna na Strážném vrchu

Od auta se vydejte do kopce a pak vlevo po louce, protože to moc značeno není, doporučuji Mapy.cz v mobilu, o kterých jsem psal zde. Po louce jděte stále rovně a pak mírně doprava a až uvidíte rozhlednu, už vám bude jasné kudy. Celá cesta je v podstatě po rovině, ale jen závěrečný kopeček k rozhledně musíte trošku zabrat :)

Bylo zde několik rodin a 2 kočárky, takže to zvládnete taky, pokud máte mimčo.

U rozhledny je několik míst – laviček, takže kdo bude unaven, může si zde odpočinout. Obvykle to byly ženy, slečny, dívky, které sem vyšly a chlapi a kluci běželi na rozhlednu :)

Vyhlídková plošina je ve výšce 10 metrů, vede na ní ale 60 schodů. Říkal jsem si jak je to možné, ale každý schod je cca 10cm vysoký, takže se vešly.

Výhled luxusní, počasí vyšlo, viděli jsme vše co jsme mohli. Bukovou horu, České středohoří, Lužické hory, a další zajímavosti.

Fotogalerie

Mapa

Další rozhledny v okolí

Napsat komentář