Rozhledna Studenec v Lužických horách


Tuto rozhlednu najdete nedaleko České Kamenice mezi osadami Studený a Líska. My jsme jeli přes obec Líska, kde téměř na konci obce odbočíte z hlavní silnice vlevo do vesnice a cca po 2km jízdy po úzké, nekvalitní cestě dojedete až k ceduli označující konec obce a zde vlevo zaparkujete na travnaté louce.

Kudy na rozhlednu na Studenci

Hned vedle jsou ukazatele kudy se vydat, je to cca 1,5km do kopce kolem krásných roubených chaloupek, posléze po louce a pak lesem až na vrchol.

Kromě výhledu z rozhledny, na kterou může vystoupat jen omezený počet lidí, protože se celkem slušně houpe, je zde i nedaleko „hromada kamenů“ na svahu kopce, zajímavý úkaz a dobré místo na focení.

Oficiální název je Rozhledna na Studenci, ale i označení Studenec se často používá.

Zvířat zde můžete potkat dost, například datla, kamzíky, ale třeba i jelena a srnky, což se nám opravdu podařilo, jak vidíte na fotkách, i když díky tomu, že byly docela daleko, nemám detaily :)

Byli jste i na dalších českých rozhlednách?

Cesta na rozhlednu a zpět Vám zabere i s „kocháním“ maximálně 2h, při klidné chůzi, takže se poté můžete vypravit za další turistickou zajímavostí, kterou je Panská skála v obci Prácheň a zde poobědvat či povečeřet ve Sklářské restauraci. V Lužických horách doporučuji též navštívit rozhlednu na Jedlové hoře u Jiřetína pod Jedlovou.

Fotogalerie

Web: www.rozhlednastudenec.cz

Ubytování v České Kamenici a okolí

Kam dál na výlet:

Skalní vyhlídky Jehla a Ponorka. Okruh z České Kamenice

Napsat komentář