Rozhledna Tanečnice – Mikulášovice


Rozhledna Tanečnice je u Mikulášovic ve Šluknovském výběžku na Severu Čech poblíž obce Tomášov. Jedná se o nejsevernější rozhlednu v ČR na okraji krásné oblasti Českého Švýcarska.

Historie rozhledny Tanečnice

Tanečnice u Mikulášovic je nejsevernější česká rozhledna. A nenej to, také jedna z nejstarších, protože zde stojí již od roku 1904.

Kudy z rozhledně

Autem dojeďte do Mikulášovic a u šipky Tanečnice odbočte vlevo. Poprvé jsem to minul, protože to je odbočka skoro o 180 stupňů. Dále pokračujte na obec Tomášov a ještě než tam dojedete, odbočte doprava u turistického rozcestníku, kde je i závora.

I když jsem z časových důvodů také jako další turisté jel k rozhledně autem, cesta od závory – která je ale nefunkční a tak projedete autem bez problémů, je po štěrkové lesní cestě a pěšky to je jen asi 1,5 km. Proto pokud vás nebude tlačit čas, projděte se lesem, je to příjemná procházka.

Parkování

Zaparkovat je možné na vyhrazeném místě vpravo za restaurací.

Rozhledna Mikulášovice

Tato více než 100 let stará kamenná rozhledna je turisty velmi oblíbená.

Přestože jsem zde byl v říjnu v úterý dopoledne,  bylo zde cca 10 lidí. A není se čemu divit, výhled je odtud parádní a i cesta k rozhledně je moc pěkná. Navíc můžete pokračovat na výlet i do Německa.

Uvidíte České středohoří, Krušné hory, Česko-Saské Švýcarsko, Lužické hory a Krkonoše.

Otevírací – provozní doba

  • Úterý – neděle: 9 – 18 h

Vstupné – ceník

  • Dospělí – 25 kč
  • Děti (6-12) – 10 kč
  • Děti do 6 let mají vstup zdarma

Platí se v restauraci, která je hned vedle.

ALE, restaurace není otevřena každý den, přestože rozhledna ano, takže pokud přijedete třeba taky v úterý, máte vstup zdarma. Rád těch pár korun zaplatím, ale když není kde, asi to není třeba řešit. Takže příště, skoro jako vždy, občerstvení s sebou.

Lepší volbou by byl bezobslužný turniket, jako je např. na rozhledně Rathmannsdorf v Německu.

Dokonce zde je pro děti i malé hřiště.

Fotogalerie

Mapa

Ubytování v Mikulášovicích a okolí

Napsat komentář