Rozhledna Velký Chlum u Děčína

Na rozhlednu Velký Chlum u severočeského města Děčín se vyplatí jet autem, protože pokud vyrazíte vlakem, pěšky to bude minimálně 15km výlet.


A jelikož my měli na dnešek v plánu opět trojvýlet jako minule, asi bychom zvládli jen Velký Chlum. Ale díky autu jsme odtud ještě pokračovali na Kvádrberk (Stoliční horu) a Belveder.

Kudy na rozhlednu autem

Cesta autem sem není opravdu jednoduchá, i navigace si občas nevěděla rady, ale nakonec jsme sem dojeli.

Nejkratší cesta na rozhlednu je ze čtvrti Staré město v Děčíně, nejjednodušší cesta autem vede z Děčína směrem na Benešov nad Ploučnicí, ale už za Děčínem odbočte za zemědělskou školou vpravo a pokračujte stále po hlavní silnici přes čtvrť Březiny. Přejedete řeku Ploučnici, poté i železniční trať, kde minete vlakovou zastávku Březiny u Děčína a odtud již pojedete dále do kopce na obec Chlum. Je to trasa asi 7km do kopce po cestě necestě, takže opatrně a na konci cesty cílové obci se dejte u rozcestníku vlevo a po pár metrech uvidíte červenou turistickou značku mířící až k rozhledně. Auto  bych na této polní / lesní cestě nedoporučoval parkovat, takže raději popojeďte dále, kde je panelová cesta a zde už je místa dost. My stáli u vodárny, kde je i několik schodů, kde se po výletě dá posvačit / poobědvat.

Rozhledna Velký Chlum Děčín 1

Rozhledna Velký Chlum Děčín

Od auta tedy pokračujte po červené na kopec, je to asi kilometr – 15minut chůze. Už pod vrcholem je rozhledna vidět, okolo je několik laviček, které bohužel již dopolede byly kompletně obsazeny několika rodinami, takže jsme se vydali rovnou na rozhlednu. Má 81 schodů, ale vyjdete je poměrně rychle.

Rozhledna Velký Chlum Děčín 17

Výhled z vrcholu je pěkný, uvidíte část řeky Labe i města Děčína a také další místa, kde už jsme byli a o kterých jsem psal. Restauraci U Přístavu, vyhlídku Pastýřskou stěnu, rozhlednu Sněžník a další.

Rozhledna Velký Chlum Děčín 9

Dále jsme odtud pokračovali na již zmíněný Kvádrberk.

Mapa

Napsat komentář