Rozhledna Vlčí hora u Oseka


Vlčí hora je rozhledna nedaleko severočeské obce Osek. Najdete ji v obci Dlouhá Louka v Ústeckém kraji.

Kudy na rozhlednu Vlčí hora Osek

Máte několik možností, jak se na rozhlednu dostat. My přijeli z Ústí n.L. přes Dubí a Hrob do Oseka. Zde pokračujte přes koleje na obec Dlouhá Louka. Je to cca 6 km z Oseka, ale opravdu pěkné serpentýny :)

Parkování

Kde zaparkovat je jednoduché, v Dlouhé louce je velké parkoviště zdarma.

Odtud dojdete k rozhledně, dalo by se říct, přímo rovně přes louku. My sice první trasu šli dle rad starousedlíků po modré, ale klidně běžte rovnou přes tu louku od restaurace, kde jsou venku houpačky – poznávací znamení.

U lesa se můžete dát vlevo, kde po pár metrech dojdete ke kříži a podél lesní školky už pokračujte k rozhledně. Případně jděte rovnou lesem a také k cíli dojdete.

V tomto lese byla jedna zajímavost, i když bylo cca 13C, tak nám šla pára od pusy. Aby ne, když byl na zemi na některých místech ještě sníh, přestože „dole“ v Oseku bylo ve stínu 18C.

Rozhledna Vlčí hora

Vstup na rozhlednu je zdarma a jaká je otevírací doba nemusíte řešit, protože je otevřena celoročně.

Jedná se v podstatě o televizní vysílač, jak je patrné z fotek, na nějž se do části dá vyjít. I když to zdálky nevypadá, schodů je zde 72.

Fotogalerie

Mapa

Kam dál na výlet v okolí

Můžete se vydat autem k přehradě Fláje nebo pokračovat do zpět do Oseka, kde je jak lanový park pro děti, tak i pěkná zřícenina hradu Rýzmburk. Zde jsme také byli.