Roztoky u Prahy a blízké okolí

Dnes pro vás máme zajímavý tip na výlet, který se hodí skvěle i na chladné zimní období. Nabídneme dvě netradiční posezení a místo s perfektní dopravní dostupností, takže rozhodně nebudete nikde mrznout nebo trpět vedrem v letním období. Výlet se hodí pro pejskaře, děti, běžce i odolnější cyklisty.


A kde tedy je to místo? Roztoky u Prahy a jejich blízké okolí.

Veškerá dopravní dostupnost vede k začátku trasy.

  • Autem od Prahy z Dejvic, nebo z Velkých Přílep. Nechat vůz můžete na parkovišti, na začátku ulice Tiché údolí.
  • Vlakem z Prahy Masarykovo nádraží nebo Kralup nad Vltavou.
  • Autobusem z Vítězného náměstí (staví u nádraží Roztoky). Roztoky již nepatří pod městskou část Praha a pejskaři si tedy ještě do autobusu připlatí 16 Kč.

První část trasy vede ulicí Tiché údolí. Hned na parkovišti se mohou děti zabavit venkovním telefonem.

Procházka přímo v Tichém údolí sice nenabízí výhledy do širokého okolí, za to zde vždy najdete příjemnou teplotu. V létě si údolí udržuje chladnější teplotu a osvěžit se můžete v potoce, který se vine celým údolím. V zimě si údolí drží vyšší teplotu než na otevřených polích.

V každém případě na konci údolí na Vás čeká netradiční občerstvení U Lasíků. Staré stavení s dvorkem k venkovnímu posezení na čemkoliv, co tu najdete. Starý stůl od šicího stroje, velký dřevěný špalek, křesílka všeho druhu. Jídelní a nápojový lístek prakticky neexistuje. Vše se připravuje z čerstvých surovin, které jsou k dispozici. Na stole se neustále vrší plechy napečené různých koláčů ve sladké či slané verzi. Výborný pečený bůček na krajíci chleba, ochucený hořčicí a ozdobený kyselou okurkou. Tomu se nedá odolat.
Nemáte ještě dost? Majitelé Vám velmi ochotně zabalí dobrůtky i sebou.

V této chvíli jste v nejvzdálenějším bodě výletu a můžete se rozhodnout, zda se vrátíte stejnou cestou zpět a nebo budete pokračovat s námi dál.

Cestou okolo hřbitova a přilehlá pole vystoupáte na do horní části Roztok. Podle toho v jakou roční a denní dobu tudy budete procházet, se můžete potkat se západem slunce. Vzhledem k otevřenému západnímu výhledu, tady Slunce dokáže malovat na oblohu fantastické barvy.

Roztoky u Prahy a okolí
Roztoky u Prahy a okolí

Nejvyšší bod v okolí Na vrškách, nabízí nádherný výhled na Pražský Hrad a většinu hlavního města. Kdo už by rád domů, tak může sednou na autobus a dojet zpět do Dejvic nebo vystoupit na vlakovém nádraží.

Ti kteří mají ještě trochu sil a chuť na něco dobrého mohou dojít do Medové kavárny. A co tam na Vás čeká?
Domácí dorty, slané bagely a lipový čaj s medem. Čaj je servírovaný ve skleněné konvičce a doslova září zlatou barvou, med si přidáváte sami z keramické mističky. Pár metrů od kavárny můžete využít zastávku autobusu a přiblížit se na vlakové nádraží.

Kam dál na výlet:

Napsat komentář